S’ka insulina në spitale, pacientët u drejtohen barnatoreve

Dhjetëra qytetarë të Prishtinës që në orët e hershme të mëngjesit ishin nisur për në qendrat mjekësore familjare në Prishtinë për të marrë insulina....

Brenda 10 ditësh shpallet konkursi për drejtor të Bordit të Sigurimeve Shëndetësore

Pas emërimit ditë më parë nga ana e Qeverisë së Kosovës, bordi i Sigurimeve Shëndetësore ka mbajtur takimin e parë, mirëpo ky bord nuk...

Haziri ka pritur udhëheqësit e auditorit të Polonisë, Shqipërisë dhe Kosovës

Në institucionet shëndetësore është e ndaluar edhe pirja e cigares, për çka në to janë të vendosura edhe shenjat paralajmëruese. Por, kjo nuk po u...

UNICEF: Lufta në Ukrainë me ndikim shkatërrues në arsim

Fondacioni për Fëmijë i Kombeve të Bashkuara (UNICEF) tha se lufta midis forcave qeveritare dhe separatistëve pro-rusë në lindje të Ukrainës ka "ndikim shkatërrues"...

Të “harruar” nga prindërit

Ka kohë që kanë harruar se çfarë është përqafimi nga prindërit. Madje, disa prej tyre as nuk i njohin njerëzit që i sollën në jetë....

Ofertuesit e citostatikëve kurdisën çmimet gjatë viteve 2012 -2017, Autoriteti i Konkurrencës nisë hetimet

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka filluar hetime ndaj tre kompanive që dyshohen se kanë bërë marrëveshje të fshehtë për të ofertuar me çmim jo-real...

I burgosur dhe kamerier: Shqiptari vuan dënimin në restorantin pranë burgut

Kushdo shkon në restorant, por kush shkon në një restorant klasi që ndodhet në burg? Në Milano shumë vetë shkojnë në restorantin e njohur “In...

Apel për ndihmë për Qëndrim Aliun

Qëndrim Aliu , 20 vjeçar, është diagnostikuar me një kancer të rrallë që i është shfaqur jashtë fytyrës së tij. Shërimi i tij kushton...

Paralajmërimi i frikshëm i shkencëtarëve

Një vullkan haWaian pritet që të shpërthejë pas qindra tërmeteve dhe rënies së një prej kateve të kraterit. Gjeologët paralajmërojnë se llava mund të shpërthejë...

Burri që vari veten në Gjakovë, i zhytur në borxhe, kërkoi që të mos...

​59- vjecari Ilir Rizvanolli është gjetur i varur të mërkurën mbrëma brenda një lokali të braktisur në Çarshinë e Vjetër të Gjakovës. Trupi i...

Weather

Lajme

Lëvizja për Bashkim paraqet qëndrimet për dialogun Kosovë-Serbi

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati sot do të mbajë konferencë për medie. Në këtë konferencë ai do të paraqes qëndrimet për negociatat...

FBI jep alarmin: Hackerat gati aksionin për të zbrazur bankomatët

FBI ka paralajmëruar bankat për një sulm nga hackerat këtë fundjavë. Ata synojnë të vjedhin sasi të konsiderueshme parash duke sulmuar sistemet informatike të...

Bien temperaturat kthehet shiu, moti për ditët në vazhdim

Të martën pas temperaturave të larta, dita përfundoi me shi në shumë vende të Kosovës.Të mërkurën do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe...