Rrezikojnë të mbesin pa punë, protestojnë rreth 100 punëtorë të ‘Autotransporti’-t

Rreth 100 punëtorë të kompanisë “Autotransporti” rrezikojnë të mbesin pa punë. Kjo për shkak se transportin e punëtorëve të KEK-ut, të cilin deri më tani...

Flet nëna e Dafina Zhubit: Parja mbylli rastin e vajzës time, u manipulua gjithçka

Nëna e Dafina Zhubit, Ganimetja ka hedhur dyshime se Prokuroria Themelore dhe mjekët që hartuan një ekspertizë se vajza e saj është vetëvrarë kanë...

Shteti s’ua njeh stazhin e punës punëtorëve që u larguan dhunshëm nga puna para...

Të gjithë atyre që janë larguar nga puna nga marsi i vitit 1989, kur Serbia e pushtoi Kosovën duke e ndryshuar Kushtetutën e Kosovës...

Zhduket 22 vjeçarja nga Skenderaj, kërkohet ndihmë për gjetjen e saj

Një rast i zhdukjes është paraqitur të premten në njërin prej stacioneve të Policisë së Kosovës në Prishtinë. Bëhet fjalë për 22 vjeçaren Arbnora Dobra...

Alarm në rrjetet sociale, një person po i sulmon gratë në rrugën “Agim Ramadani”

Rruga “Agim Ramadani”, në Prishtinë është kthyer në një rrugë shumë të rrezikshme për gratë dhe vajzat. Ato po ankohen se po sulmohen fizikisht...

Gucati: Veteranët janë të lirë të vendosin nëse duan të dalin në protestën e...

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së thotë se nuk e përkrahë protestën që do organizohet të shtunën në orën 14:00 nga...

Ismaili: Stentohet pacienti i 1000-të, mbi 5 milionë euro kursime nga xhepi i qytetarëve

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka treguar se në Klinikën e Kardiokirurgjisë me Kardiologji Invazive, është stentuar edhe pacienti i 1000-të brenda këtij viti. Me...

Mjekët të pakënaqur me pagat

Përcaktimi i koeficientit të pagës për punonjësit në sistemin shëndetësor, po shpërfaqë probleme e mospajtime ende pa u miratuar përfundimisht ligji përkatës. Projektligji për pagat...

Shteti tregon nëse do t’ju ndalen pensionet “veteranëve të rrejshëm”

Lajmi.net ka publikuar disa pjesë të aktakuzës së Prokurorisë Specialë kundër 12 anëtarëve të komisionit për veteranë. Po ashtu, lajmi.net ka publikuar listën e...

Zgjohet nga koma pas 20-ditësh

Shkëlqim Zogaj u akidentua rënd por gjendja e tij tash është stabile Ai po mban fort dorën e babait të tij. Me ketë po i tregon...

Weather

Lajme

Kosova fuqizon bashkëpunimin me Turqinë në fushën e shëndetësisë

Një delegacion i Ministrisë së Shëndetësisë ndodhet për vizitë zyrtare në Turqi. Delegacioni i Ministrisë së Shëndetësisë i udhëhequr nga Sekretari i përgjithshëm Dr. Naim...

Gashi: Takimi me Qeverinë e Bosnjës nuk është negociim për tarifën

Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, se Kosova i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Bosnje Hercegovinës...

Kur Vladimir Putin vizitoi Kosovën në vitin 2001

Mund të ju duket e pabesueshme, por udhëheqësi i Rusisë dhe një nga kundërshtarët më të mëdhenj të pavarësisë së Kosovës, Vladimir Putin ka...