Parashikimi fetar deri në vitin 2050: Ateizmi do të pësojë rënie, ndërsa Islami rritje

Sipas një raporti të lëshuar nga ‘Pew Research Center’, deri në fund të shekullit, për herë të parë në histori, myslimanët mund të tejkalojnë...

Veterani i ushtrisë amerikane dhe aktori hollivudian: Kam ndihmuar refugjatë kosovarë në Shqipëri

Shumica e njerëzve e njohin atë nga “The Daily Show”, “21 Jump Street”, apo “NTSF: SD: SUV”, por disa prej tyre e njohin edhe...

U sulmua nga kafsha e rrezikshme, foshnja 5-muajshe përfundon me 65 qepje (FOTO)

Prindërit e një vajze katër muajshe thonë se ajo u sulmua nga një rakun brenda shtëpisë së tyre në Filadelfia. Ashley Rodgers thotë se sulmi ndodhi të mërkurën në...

Sa shpenzojnë të rinjtë për festat e fundvitit?

Në Kosovë ka një traditë të festimit për festat e fundvitit. Familjet qëndrojnë dhe festojnë bashkë, sidomos natën e Vitit të Ri. Ndërsa, sa...

Çka ndodh në Kosovë pasi një i ri i përfundon studimet

Mundësia e migrimit legal për në vendet e Evropës Perëndimore, po shtyn shumë të rinj kosovarë që të largohen nga vendi. Kosova ka moshën mesatare...

Me fytyrë të mbuluar, oficeri italian flet për krimet në Shqipëri (Video)

Gazetari i ‘Fax News’ Artur Çani ka udhëtuar drejt Italisë dhe ka mundur ti marrë një intervistë të shkurtër oficerit të Guardia Di Finanza...

Infermierja që do t’ia falë pagën e saj kryeministrit

Kryeinfermierja e klinikës së Pulmologjisë në QKUK, Arta Sejdiu, është revoluar keq me kryeministrin Ramush Haradinaj. Haradinaj, dyfishimin e rrogës së tij e arsyetoi duke...

Vdekja e Florenc Beqiraj, shqiptarët “pushtojnë” kryeministrinë në Tiranë

Qytetarë të shumtë janë mbledhur para kryeministrisë në Tiranë, aty ku o zhvillojnë homazhe në nderim të Florenc Beqiraj, 23 vjeçarit nga Shkodra që...

Vdekja e Florencit në Francë, të rinjët shqiptarë djegin flamurin Francez: S’kemi shtet

Vdekja e 23 vjeçarit Florenc Beqiraj në një spital në Francë pas dhunës së ushtruar në burgun e Marsejës ka shkaktuar reagime të ndryshme...

Të rinjtë: Deputetët morën paga pa meritë (Video)

Deputetët e Kuvendit të Kosovës marrin paga jomeritore thonë disa të rinj të anketuar nga Radio Evropa e Lirë për rubrikën “VOX”. Që nga 3...

Weather

Lajme

Kosova kërkon Ushtri? Ja zgjidhja që ofron Daçiç

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçic, vazhdon të debatojë në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se Rezoluta 1244 e...

“Amerikanët të spjegojnë se si e morën Kosovën me bomba dhe raketa”

Reagime të reja vijnë nga Rusia pas përkrahjes amerikane ndaj shtetit të Kosovës, e sidomos pas deklaratave të Ndihmës sekretarit të Shtetit të SHBA-së...

Hiqen flamujt e Kosovës në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë

Pas mesnatës janë larguar flamujt e Kosovës që ndodhen prapa bustit “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Indeksonline ka siguruar videon kur tre të rinjë të panjohur...