Në klinikën e Gjinekologjisë të QKUK’së dje u lindën 27 foshnje

Në klinikën e Gjinekologjisë në QKUK gjatë ditës së djeshme janë kryer 27 lindje. Një prej nënave ka sjellë në jetë fëmijën e saj para...

Mjeku i QKUK-së e turpëron Haradinajn: Njeri që i adhuron milionat

Doktori, Haxhi Avdyli me një gjuhë të ashpër ka kritikuar kryeministrin Ramush Haradinaj për milionat e bërë pas luftës në Kosovë. Kjo duke i...

Familja Maraj nga Peja sot duhet të largohen nga shtëpia, nuk kanë ku të...

Familja Maraj nga Peja tash e sa kohë është bërë destinacion i ndihmave të shumta nga njerëz të vullnetit të mirë. Tashmë një vit njerëzit...

Doktori tregon se nga cila sëmundje rrezikohen më së shumti kamarierët kosovar

Problemi i venave të zgjeruara daton qysh në kohën antike dhe nga ajo kohë është e vërtetuar se ky problem nuk është vetëm estetik,...

Në raportin e 100-ditëshit çështjet procedurale numërohen si suksese në shëndetësi

Asnjë rezultat konkret në fushën e shëndetësisë nuk ka shënuar Qeveria e Kosovës në 100- ditëshin e parë.  Në raportin e përpiluar për këtë periudhë...

Zbuloni në cilin vend renditet Shqipëria në listën e shteteve me jetëgjatësinë më të...

Forumi Ekonomik Botëror ka publikuar të dhënat që tregojnë se cilat vende kanë jetëgjatësinë më të madhe dhe më të vogël në botë. Vendet...

Shefqet Krasniqi apelon: Mos e festoni Vitin e Ri! (VIDEO)

Edhe pak ditë i kanë mbetur vitit 2017, ndërsa fillimi i vitit të ri 2018, pritet me festë nga e gjithë bota. Ky festim i...

Detajet e reja/ Hakorja: Ja çfarë ndodhi me 23 vjeçarin shqiptar, Florenc Beqiraj në...

Kryeredaktori i TV Klan, Fatos Hakorja të martën ka bërë me dije disa detaje të reja rreth vdekjes së 23-vjeçarit shqiptar, Florenc Beqirajt në...

Historia e shqiptarit në Nju Jork, nga kamarier në sipërmarrës restorantesh (Video)

Duket se legjenda për shqiptarët që e kanë nisur nga hici dhe kanë përfunduar në sipërmarrës të mëdhenj nuk është një legjendë. Për Alban Prelvukajn...

17 vjeçarja shet fëmijën e saj, më pas ndodh e papritura

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Turqi, ku një vajzë 17 vjeçare ka shitur fëmijën e saj për 6 mijë lira. 17 vjeçarja kishte...

Weather

Lajme

Kosova synon të themelojë Gjykatë Speciale për korrupsion

Kosovës pritet t’i shtohet edhe një Gjykatë Speciale, kësaj radhe për trajtimin e lëndëve të korrupsionit. Të paktën, ky është zotim i ministrit të Drejtësisë,...

Thaçi shkon në Hagë, në vendin ku funksionon Gjykata Speciale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkuar sot në Hagë - për ta mbajtur nesër një ligjeratë atje. I pari i vendit do të ligjërojë...

Shi dhe rrufe, moti për javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të ketë reshje të shiut, dhe rrufe lokale. “Vendi ynë...