Ballina Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

“The Independent”: Kosova ia shuan shpresat Serbisë në “Botërorin 2018”

"The Independent" shkruan pas fitores së Zvicrës ndaj Serbisë në "Botërorin 2018". “The Independent” i ka atribuuar Kosovës meritat e fitores së Zvicrës ndaj Serbisë...

Shaqiri me fotografinë e re në Insta Story ua mbyll gojën mediave në Serbi

Xherdan Shaqiri ka reaguar pas akuzave nga mediat në Serbi. Xherdan Shaqiri ka publikuar një fotografi të re në Insta Story. Pas akuzave për “provokim” nga...

Kapiteni i Zvicrës iu bashkua festës së Xhakës e Shaqirit, bëri shqiponjën

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë shtyrë edhe Stephan Lichtsteinerin që të bëjë shqiponjën. Dy shqiptarët shënuan gola të bukur për t’ia dhuruar fitoren Zvicrës...

Serbi 1:2 Zvicër, notat e lojtarëve

Lojtarët shqiptarë janë vlerësuar me nota të mira për paraqitjen në fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë. Me golat e Xhakës dhe Shaqirit, Zvicra ka mposhtur...

Shqiptarët mposhtin Serbinë në Rusi, Xhaka e Shaqiri festojnë me shqiponjë

Përfaqësuesja e Zvicrës e udhëhequr nga shqiptarët ka arritur të mposht 2:1 Zvicrën në Kaliningrad të Rusisë. Zvicra ka shënuar një fitore madhështore në Kupën...

Estrada i gëzohet golit të Xhakës ndaj Sebisë, ja reagimet e tyre

Në kuadër të Kampionatit Botëror, sonte po zhvillohet ndeshja Zvicër- Serbi. Edhe pse pjesa e parë përfundoi me epërsinë e Serbisë ndaj Zvicrës, nuk vonoi shumë...

Granit Xhaka po luan ndaj Serbisë, por vëmendjen e merr gruaja e tij

Granit Xhaka është një nga startuesit e ndeshjes së sotshme ndaj Serbisë. Megjithatë, e gjithë vëmendja tek shumë tifozë është tëhrequr tek gruaja e tij,...

Çfarë Shaqiri, shikoni si goditi shtyllën

Pas golit të Xhakës shumë afër për të shënuar gol ishte edhe Xherdan Shaqiri Kosovar ka hedhur një predhë nga një pozitë shumë të pafavorshme...

Xhaka ‘bombardon’ Serbinë, feston me shqiponjë në Rusi

Përfaqësuesja e Zvicrës ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Serbisë. Është Granit Xhaka që ka shënuar një super-gol nga largësia në minutën e 52’ për...

ZYRTARE: Antonio Mirante transferohet te Roma

Antonio Mirante nga sezoni tjetër do të jetë pjesë e Romës. Portieri italian është larguar nga Bologna, për të vazhduar karrierën në kryeqytetin italian. Bologna në...

Weather

Lajme

Detaje të reja rreth aksidentit ku humbi jetën basketbollisti kosovar

Ngjarja e cila tronditi opinionin kosovar mëngjesin e sotëm, ishte aksidenti i rëndë rrugor i një grupi të basketbollistëve të kombëtares së Kosovës, me...

Thaçi ngushëllon familjen e Gazmend Sinanit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar familjen e Gazmend Sinanit, basketbollistit që sot ndërroi jetë. "Me pikëllim mora lajmin për vdekjen tragjike të basketbollistit,...

Haradinaj: Ngushëllime familjes, Gazmend Sinani po festonte ditëlindjen

Gazmend Sinani, përfaqësues i Kosovës në basketboll, ka vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur në Gjakovë. Kryeministri i Kosovës, Ramush...