Ballina Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Drejt finales Real Madrid – Liverpool: Nëntë futbollistët që kanë luajtur me të dy...

Kanë mbetur edhe dy ditë që të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Liverpoolit. Të dy klubet kanë treguar...

Balotelli dhe Donnarumma në Napoli?

Agjenti Mino Raiola ka refuzuar të përgjigjet kur është pyetur nëse Mario Balotelli dhe Gianluigi Donnarumma mund të shkojnë në Napoli Sulmuesi i Nice është...

Shaqir Totaj: Ishte një sezon e suksesshme për Bashkimin

Kryetari i KB Bashkimi, Shaqir Totaj është shprehur i kënaqur që skuadra nga Prizreni arriti të shpallët kampione e Kosovës në basketboll. Kryetari Totaj ka...

Fadil Vokrri i ftuar special i finales së Ligës së Kampionëve

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, ka udhëtuar sot drejt Ukrainës ku do të jetë i ftuar special i finales...

Zyrtare: Iniesta nënshkruar me një klub të ri

Andres Iniesta edhe zyrtarisht i është bashkuar klubit japonez Vissel Kobe. Klubi nga Japonia Perëndimore ka njoftuar sot përmes një komunikatë në uebsajtin e vet...

Neymari po e merr veten shumë më mirë se që pritej, sipas trajnerit brazilian...

Neymar është duke u përmirësuar më mirë se që pritej nga lëndimi i këmbës, sipas trajnerit të fitnesit të ekipit kombëtar të Brazilit, Fabio...

Juventusi zgjedh zëvendësuesin e Buffon

Bardhezinjtë do të paguajnë 10 milionë euro për portierin italian. Juventusi ka gjetur zëvendësuesin e Gigi Buffon. Bardhezinjtë janë afër transferimit të Mattia Perin, përcjellë “Lajmi.net”. Lajmi...

Shaqiri e merr Kosovën në Kupën e Botës

Xherdan Shaqiri, ylli i Zvicrës në futboll, do të bartë edhe flamurin e Kosovës në këpucë në Kampionatin Botëror që nis muajin e ardhshëm...

Shkëndija “mbretëron” në Maqedoni, merr trofeun e dytë

Shkendija e Tetovës nuk ka të ndalur në Maqedoni Pasi që ka fituar titullin e kampionit në Maqedoni ata sot kanë triumfuar edhe në finale...

Skriniar ia jep lajmin e madh Milanit

Milan Skriniar dëshiron të qëndrojë te Interi. Kështu ka deklaruar mbrojtësi për “ProFutbol.sk”. “Nuk shqetësohem për fjalët e transferimeve”, deklaroi Skriniar. “Objektivi ka qenë që të kualifikohem në...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...