Ballina Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Spanja ka 19 futbollistë të gatshëm për “Kampionatin botëror 2018”

19 lojtarët që e kanë pothuajse të garantuar ftesën për në Botëror nga skuadra e Spanjës. Selektori i Spanjës, Julen Lopetegui ka shumicën e futbollistëve...

KARIKATURA: Më në fund largohet Wengeri!

Arsene Wenger është pjesë e karikaturës së ditës pas lajmit për largimin nga Arsenali në fund të sezonit aktual, pothuajse pas 22 vjetësh. “Wenger out,...

Shqiptarët mposhtin Serbinë në Rusi, Xhaka e Shaqiri festojnë me shqiponjë

Përfaqësuesja e Zvicrës e udhëhequr nga shqiptarët ka arritur të mposht 2:1 Zvicrën në Kaliningrad të Rusisë. Zvicra ka shënuar një fitore madhështore në Kupën...

Sekuestrohen në aeroport fanellat e Kolumbisë, ishin të mbushura me kokainë

14 fanella të përfaqësueses së Kolumbisë janë sekuestruar nga autoritet vendase në aeroportin e kryeqytetit Bogota, pasi brenda tyre ishte fshehur një sasi e...

Dressen fiton, Feuz para Svindalit në lëshim

Skiatori nga Gjermania, Thomas Dressen, shënoi fitore të madhe në disiplinën e lëshimit në Kupën e Botës, e cila u mbajt në Kvitfjell. Dressen...

Barcelona me fanellë speciale, Andres Iniesta përjetësisht në zemrat e katalunasve

Andres Iniesta do të luajë të dielën ndeshjen e fundit për Barcelonën, klubin ku kaloi gjithë karrierën. Lamtumirën e madhe mesfushorit spanjoll do t’ia jap...

Me lot në sy, “Dardanët” bëjnë homazhe për legjendën Fadil Vokrri

Në hollin e Kuvendit të Kosovës po vazhdojnë homazhet për legjendën e futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrin. Homazhe kanë kryer edhe tifozët e Kosovës, ‘Dardanët’. Një...

“S’ka kush e ndal Liverpoolin, mund ta fitojë Ligën e Kampionëve”

Liverpooli “mund t’i mposhtë të gjithë”, thotë Riise. Ish lojtari i Liverpoolit, John Arne Riise, beson se skuadra e drejtuar nga Jurgen Kloppi ka shanse...

Fury: Deklarata e Wilder më motivoi për t’u rikthyer në ring

Tyson Fury, ish-kampioni i botës në peshat e rënda ka rrëfyer sot se vendimin për t’u rikthyer në ring në momentin që Deontay Wilder...

Tragjedi në futboll, lojtari vdes në fushë. Të gjithë ‘shpërthejnë’ në lot (VIDEO)

Një tjetër tragjedi në botën e futbollit. Në ndeshjen e sotme, në ndeshjen mes Marsonias dhe Slavonija Pozhega, futbollisti Bruno Boban ndërroi jetë në...

Weather

Lajme

Reagon SBASHK-u: Kryetarë të komunave, mos u përzini për grevën!

Në komunën e Deçanit mësimdhënësit kanë nisur punën e tyre, dhe se procesi mësimor po mbahet normalisht. Këtë e ka konfirmuar edhe vet kryetari...

Zëvendësministrja e MTI-së: TAKSA s’do hiqet sepse Serbia s’ka respektuar asnjë marrëveshje

Zëvendësministrja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi ka bërë të ditur që taksa e vendosur ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet. Përmes...

Masivizohen grevat në Kosovë

Institucionet publike arsimore dhe një pjesë e personelit mjekësor në Kosovë tashmë janë në javën e dytë të grevës me kërkesën për rritje të...