Ballina Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

CAS jep vendimin për Skënderbeun në prill

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka caktuar datën 13 prill si ditën kur do të marrë vendimin për fatin titullit kampion të ekipit të Skënderbeut...

“Lufta” Shqipëri-Kosovë për talentet, dëgjoni çfarë thotë presidenti Duka

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, foli përpara ndeshjes me Norvegjinë, ku preku edhe çështjen e talenteve, që po kthehet si mollë...

Neymar, përfitime marramendëse nga sponsori, zbulojeni shifrën marramëndëse

Kontratat me sponsorët janë kthyer në një burim të mirë të ardhurash për futbollistët. Kjo ka ndodhur edhe me Neymar dhe kontratën e nënshkruar...

Tragjedi në futboll, lojtari vdes në fushë. Të gjithë ‘shpërthejnë’ në lot (VIDEO)

Një tjetër tragjedi në botën e futbollit. Në ndeshjen e sotme, në ndeshjen mes Marsonias dhe Slavonija Pozhega, futbollisti Bruno Boban ndërroi jetë në...

Lista e plotë e fituesve të gjysmëmaratonës “Prishtina 2018”

Me arritjen e disa garuesve të gjysmëmaratonës “Prishtina 2018”, janë identifikuar njëzet fituesit e kësaj gare. Dhjetë prej tyre janë të kategorisë Seniorët –...

KOK e quan historike dhe të suksesshme pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike Dimërorë

Suksesi më i madh i Albinit ishte vendi i 37-të në disiplinën kombinim alpin në Lojëra. Kosova, që për herë të parë ndonjëherë mori pjesë...

Messi e bind Griezmannin t’i bashkohet Barcelonës

Lionel Messi e ka bindur Antoine Griezmannin t’i bashkohet Barcelonës, raporton e përditshmja spanjolle “AS”. Atletico Madridi i ka ofruar kontratë me kushte të reja...

Messi jep lajmin e mirë për tifozët e Barcelonës

Lionel Messi është shumë i lumtur te Barcelona dhe nuk ekziston rreziku për largimin e tij nga Camp Nou.   Lionel Messi nuk planifikon të largohet...

Katër gola, një karton i kuq, shumë emocione, por jo edhe fitues në ‘El...

Katër gola, një karton i kuq, shumë emocione, por jo edhe fitues në përballjen mes Barcelonës dhe Real Madridit. 97 mijë tifozë ishin mbledhur në...

Juventus marshon drejt titullit

Juventusi ka shënuar fitore të rëndësishme në shtëpi kundër Bolognës të shtunën mbrëma, duke e vazhduar rrugën e sigurt drejt titullit të shtatë më...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...