Ballina Sport Faqe 113

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

LeBron James debuton me Lakers, këto janë statistikat e tij

LeBron James ka debutuar me skuadrën e LA Lakers, në ndeshjen para sezonale ndaj Denver Nuggets. “Mbreti” regjistroi nëntë pikë, tre asistime dhe tre kërcime...

Bale i shpëton lëndimit

Gareth Bale i është nënshtruar një ekzaminimi mjekësor dhe rezultatet kanë treguar se uellsiani nuk ka pësuar dëmtim gjatë ndeshjes derbi të Real Madridit...

Flet Babai i Thomas Strakoshas, e analizon djalin e tij

Ish portieri legjendar i kombëtares shqiptare Foto Strakosha komentoi paraqitjen e Thomasit në derbin e Romës por foli edhe për futbollin shqiptar në tërësi. Foto...

Pogba e alarmon edhe më shumë situatën me këtë intervistë

Paul Pogba i ka shtuar benzinë zjarrit marrëdhënies së tij jo të mirë me Jose Mourinhon duke e kundërshtuar intervistën pas humbjes së Manchester...

Pogba me vendim të çuditshëm, gati të eskalojë situata me Mourinhon

Raportet mes Jose Mourinhos dhe Paul Pogbas vazhdojnë të mos përmirësohen. Madje sipas medias britanike ‘Mirror’, kjo marrëdhënie është drejt eskalimit. Është mesfushori Paul Pogba që...

Hazard e jep lajmin e madh për tifozët e Chelseat

"Kam ende dy vite kontratë me Chelsean dhe do t’i respektoj". Eden Hazard ka thënë që do t’i respektojë edhe dy vitet e kontratës me...

Formacionet zyrtare të derbit lokal Gjilani – Drita

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Gjilani – Drita. Të dy trajnerët vijnë me disa ndryshime në përbërje. Gjilani: Kaciu, Kastrati, Mauricio, Magani, Halili, Kosumi, Nika,...

Lamtumirë Arsenal, Ramsey te gjiganti i Premierligës me parametra zero

Klopp dëshiron ta marrë atë me parametra zero në verën e ardhshme. Aaron Ramsey sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Arsenali në fund...

Dy arkitektët e derbit Gjilani – Drita

Sfida ndërmjet Gjilanit dhe Dritës tashmë ka kaluar përtej kufijve shtetëror dhe llogaritet si njëri nga derbit më të zjarrtë në rajon. Duke shijuar atmosferën,...

Milinkoviç-Saviç në Premierligë, ja tri klubet që e duan!

Milinkoviç kërkohet nga Manchester City, Liverpool dhe Tottenham. Sergej Milinkoviç-Saviç ka tri oferta nga Premierliga. Lojtari i Lazios me shumë gjasë po e kalon sezonin e...

Weather

Lajme

Hoti pas vrasjes në Lipjan: Kuvendi, t’i shpall të jashtëligjshme kazinot

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdulla Hoti, ka thënë se Kuvendi urgjentisht duhet t’i shpall të jashtëligjshme kazinot...

Kosnett pas takimit me Haradinajn: Problem nuk është ligji, problem është politika

Ambasada amerikane në Prishtinë ka thënë se në takimin e Nivelit të lartë të Sundimit të rendit dhe ligjit, të drejtuar nga...

Ymeri: Sulmi ndaj deputetit Petroviq i orkestruar nga Vuçiq

Deputeti i partisë Socialdemokrate, Visar Ymeri, ka reaguar pas sulmit që i është bërë sot deputetit të Kuvendit të Kosovës Sllobodan Petroviq....