Ballina Sport Faqe 164

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Barcelona me fanellë speciale, Andres Iniesta përjetësisht në zemrat e katalunasve

Andres Iniesta do të luajë të dielën ndeshjen e fundit për Barcelonën, klubin ku kaloi gjithë karrierën. Lamtumirën e madhe mesfushorit spanjoll do t’ia jap...

Stadiumi Olimpik i Kievit përgatitet për finalen e Champions’it

Ndeshja e fundit e sezonit të Champions League do të luhet në stadiumin Olimpyskiy, në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev. Për këtë arsye, kanë nisur përgatitjet...

Dorëzohet Ronaldo, do të paguajë 30 milionë euro gjobë

Mes pagës strasferike dhe sposorëve gjigandë, Cristiano Ronaldo e ka luksin që të falë disa miliona, kur në mes është dhe fjala ‘burg’. Portugezi,...

Brozovic falënderon Zengën pasi Crotone ndali Lazion: “Bravo njeriu merimangë, tani na përket neve...

​Marselo Brozovic ka qenë i pari zikaltër që ka reaguar pas barazimit që Crotone i rrëmbeu Lazios, duke mbajtur gjallë shpresat e Interit për...

Salah e fiton “Këpucën e Artë” në Premierligë

Salah është fitues i “Këpucës së Artë” në Premierligë për sezonin 2017/18. Sezon ëndrrash, kështu mund të konsiderohet edicioni 2017/18 për Mohamed Salah, i pari me...

Nga Interi, te Real, te Barcelona: Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga kategoria...

Vetëm 28 klube nuk e kanë përjetuar asnjëherë rënien nga liga elitare. Pas rënies së Hamburgut nga Bundesliga për herë të parë në histori të...

Liverpooli i premton Salahut se do ta shesë në Real Madrid, por me një...

Liverpooli i ka bërë një premtim të madh yllit të skuadrës, Mohamed Salahut, i cili është sensacioni i vitit në Premierligë, sipas Don Balon. Mediumi...

Roma – Juventus, ja çfarë do të ndodhë nëse ndeshja mbyllet në barazim

Roma dhe Juventus takohen në Stadio Olimpico të dielën mbrëma në Serie A. Katër ditë pas fitores historike të trofeut të katërt të Kupës së...

70 mijë tifozë në Giuseppe Meazza për ëndrrën Champions, Interi vetëm për fitore ndaj...

70 mijë tifozë do të jenë në shkallët e Giuseppe Meazzas për të mbështetur Interin në sfidën e fundit shtëpiake drejt një objektivi të rëndësishëm. Hapi...

Paris Saint-Germain përgatit festën në Ligue 1

Në Francë të gjitha ndeshjet e javës së parafundit do të luhen në orën 21:00, me përjashtim natyrisht të takimit Guingamp – Marseille. Klubi nga...

Weather

Lajme

Prokurimi publik me zhvillime të reja për transparencë më të madhe

Risi të shumta janë prezantuar në fushën e prokurimit publik në Kosovë, me qëllim të lehtësimit të procedurave të aplikimit, rritjes së transparencës, dhe...

Komandanti i KFOR-it: Ushtria e Kosovës u bë në kohën e gabuar

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo D'Addario është deklaruar rreth themelimit të ushtrisë së Kosovës. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo...

Thaçi deklarohet për takimin e sotëm me Vuçiqin në OKB

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e ku do të...