Ballina Sport Faqe 2

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Onkologu Kurtishi: Trendi i rritjes së kancerit 5-10%, jo alarmuese

Sonte, në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7, po diskutohet problemet në shëndetësi – dhe për kancerin, në veçanti. Mjeku onkolog, Ilir Kurtishi,...

ZYRTARE: Lista e Kosovës për ndeshjet ndaj Shqipërisë dhe Bregut të Fildishtë

Përfaqësuesja e Kosovës ka publikuar listën e plotë të lojtarëve të ftuar për ndeshjet miqësore ndaj Shqipërisë dhe Bregut të Fildishtë Kjo është lista e...

E dhimbshme: Ja si e përjetuan lojtarët e Vllaznisë rënien nga elita

Dramë në Shkodër, pasi përveç Vllaznisë që zbriti nga Kategoria Superiore, sot automatikisht u rrëzua nga Kategoria e Parë edhe skuadra B. Sipas rregullores së...

Presidenti i FIFA-s uron Dritën për titullin

Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në botë, FIFA, Gianni Infantino i ka dërguar letër presidentit të FFK-së, Fadil Vokrri dhe ka...

Merr fund gjithçka, Rooney gjen klubin e ri

Tashmë nuk ka më dilema. Karriera e Wayne Rooney-it do të vazhdojë në Major League Soccer, aty ku momentalisht luajnë disa sulmues me peshë...

Fjalët e para të Unai Emery si trajner i Arsenalit

Unai Emery ka folur për emocionet e tij pasi është emëruar trajner i Arsenalit. Trajneri spanjoll, 46-vjeçar, e ka marrë drejtimin e Arsenalit pasi u...

Erdhi si përforcim i madh, futbollisti i njohur largohet nga Barcelona

Andre Gomes do të nxirret në shitje, gjatë afatit kalimtar të verës. Andre Gomes do të largohet nga Barcelona. Mesfushori portugez do të nxirret në shitje,...

Kane: Do ta fitojmë Botërorin në Rusi

Harry Kane është emëruar sot kapiten i Tre Luanëve të Anglisë, derisa sulmuesi i Tottenham ka thënë se ai beson shumë që vendi i...

Ja më kënd mund të përballet Prishtina në Europa Ligë

Prishtina e ka mbyllur kampionatin për herë të dytë rresht si nënkampion dhe po ashtu për herë të dytë rresht do të marrë pjesë...

Ramos: Ne jemi skuadra më e mirë e Real Madridit

Kapiteni i Los Blancos mendon se skuadra e Zinedine Zidane është më e mira që ka pasur Madridi që nga viti 2005 Kapiteni i Real...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...