Ballina Sport Faqe 20

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Presidenti i Interit nuk e përjashton shkëmbimin Icardi- Higuain

Massimo Moratti ka treguar se ai do të ishte i kënaqur që të arrihej një shkëmbim i sulmuesve argjentinas – nëse Juventusi do të...

Veteranët do të rinovojnë me Juventusin

Juventusi do t’iu ofrojë kontrata të reja dy veteranëve, Andrea Barzagli dhe Giorgio Chiellini. “Zonja e Vjetër” fitoi Scudetton për herë të shtatë me radhë,...

Mësohet kundërshtari i radhës i Kosovës

Irani është kundërshtari i radhës i Kosovës me të cilën Kombëtare “Dardanët” do të ndeshen të dielën në Stamboll. Kështu raporton “Kosovan Football” në llogarinë...

Casillas nuk do e kishte shkëmbyer Ronaldon me asnjë futbollist në botë

Ish portieri i Los Blancos mund ta kuptojë pse ylli i Paris Saint-Germain dëshiron që të vijë në Spanjë, por ai nuk do ta...

Trajneri i Prishtinës me deklaratë interesante për deklasimin e Shqipërisë nga Kosov

Mirel Josa, ka komentuar ekipin e Shqipërisë, pas humbjes me Kosovën në miqësoren e djeshme në Zvicër. Për TV Klan, trajneri i Prishtinës tha se...

Zyrtare: Terry largohet nga Aston Villa

Aston Villa ka konfirmuar që John Terry do të largohet nga klubi në fund të kontratës se tij, e cila skadon muajin tjetër “Ne dëshirojmë...

Nëna e Cristianos: “PSG? Nuk ka shumë rëndësi, por do të preferoja që ai...

Edhe nëna e Cristianos e ka konfirmuar se CR7 po e mendon largimin nga “Santiago Bernabeu”. Dolores Aveiro, nëna e Cristiano Ronaldos, ka folur për...

ZYRTARE: Anulohet miqësorja Kosovë – Bregu i Fildishtë

Kosova nuk do të luajë me Bregun e Fildishtë. Është anuluar ndeshja miqësore me Bregun e Fildishtë e paraparë të zhvillohet me 2 qershor. Lajmin e...

Mësohet sa do të mungojë Mohamed Salah

Salahu do të mungojë deri në katër javë, pritet të humbasë ndeshjet e para të Botërorit, kundër Uruguait, Rusisë dhe Arabisë Saudite. Shokët duhet...

Ministri Gashi: Në Prishtinë do të ndërtohet Qendra për Arte Marciale

Në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sot, iu dha drita jeshile ndërtimit të Qendrës Sportive për zhvillimin e arteve marciale. U nënshkrua memorandum...

Weather

Lajme

Shefes së BE-së i vazhdohet mandati, qëndron në Kosovë edhe 20 muaj

Këshilli i Bashkimit Evropian ka zgjatur mandatin e Përfaqësueses Speciale në Kosovë, Nataliya Apostolova, deri më 29 shkurt 2020. “Mandati i Nataliya Apostolovës si Përfaqësuese...

VV dhe Policia ia ndalojnë hyrjen në NPB, kryeshefit Hajdar Hoxhës të PSD’së

Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike Banesore në Prishtinë. Ushtruesit të detyrës së Kryeshefit...

Ky është gazetari serb që po e kërkon Vucic, jeton në Kosovë

Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur aktakuzë në Beograd. Por Maksimovic...