Ballina Sport Faqe 207

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Manchester United ‘bombardon’ me transferim 90 milionësh

Vazhdon të rritet interesimi i Manchester United për të nënshkruar me mbrojtësin Harry Maguire. Anëtari i Leicester Cityt ka mahnitur trajnerin Jose Mourinho me paraqitjet...

Problemi i paimagjinueshëm nëpër të cilin po kalon stadiumi ku do të luhet finalja...

Federata e Futbollit të Spanjës ka vendosur që për herë të parë një ndeshje finale e Superkupës të luhet jashtë gadishullit Iberik. Superkua e Spanjës...

Shikoni si Edon Zhegrova e ‘shëtit’ mbrojtjen kundërshtare në Ligën e Evropës

Edon Zhegrova ka dhuruar një tjetër shfaqje mbresëlënëse për ekipin e tij, Genk. Genku ka bërë një hap të rëndësishëm drejt kalimit në raundin e...

Napoli ‘blindon’ Hysajn

Elseid Hysaj ka gjasa të mëdha të mbetet edhe për shumë vite te Napoli. Skuadra italiane nuk e ka ndërmend të heq dorë nga njëra...

Chelsea takohet me agjentin e Pjanicit

Drejtoresha e klubit të Chelseat, Marina Granovskaia, pritet të takohet me agjentin e Miralem Pjanicit dhe Daniele Ruganit, shkruan Calciomercato. Granovskaia është nisur për Itali...

Shaqirin e “rrahin” në stërvitjen e parë te Liverpooli

Futbollisti kosovar Xherdan Shaqiri është transferuar te klubi i Liverpool dhe ditën e djeshme ka realizuar stërvitjen e parë me këtë ekip. Por një ngjarje e veçantë për ne dhe...

Mourinho tregon arsyen e largimit të Martialit

Trajneri portugez, Jose Mourinho, ka treguar se Anthony Martial e ka lënë turneun e parasezonit të Manchester Unitedit për të qenë i pranishëm në...

Cavani – Real Madrid, lajm i madh nga Spanja

Uruguaiani mund të përfundojë në "Bernabeu". Edinson Cavani mund të transferohet te Real Madridi. “Los Blancos” janë në kërkim të një sulmuesi, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas “Fichajes.net”, Cavani...

Kukësi barazon pa gola ndaj Qarabagut në ndeshjen e parë

E cilësuar si inferiore skuadra e Kukësit ka surpizuar sot përballë Qarabag favorit, duke ndalur ekipin azer në “Loro Boriçi” të Shkodrës me rezultatin...

Arsenali shuan shpresat e Milanit për Gazidis

Kohët e fundit është përfolur se drejtori ekzekutiv i Arsenalit, Ivan Gazidis, do të jetë drejtori i ri ekzekutiv i klubit italian, Milan. Për t’i...

Lajme

Votat, Kryeministri Haradinaj ndërron fjalët (VIDEO)

Kryeministri Ramush Haradinaj është zotuar se në takim me kancelaren gjermane Angela Merkel nuk do të bëjë pazar taksën në këmbim të...

Hajdar Beqa flet për raportet me Rrahim Hashimin dhe si ishte njohur me të

Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta....

Limaj: Kosova s’e ka luksin të zgjedhë mes Amerikës dhe Gjermanisë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka folur për raportet mes Kosovës dhe aleatëve të saj perëndimorë. Limaj ka deklaruar...