Ballina Sport Faqe 231

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Fillon ndeshja Kosovë – Madagaskar

Ka filluar ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Madagaskarit. Përfaqësuesja e Kosovës me fillim nga ora 19:00 do të takohet me Madagaskarin në Paris të Francës. Kjo...

Manchester United e vëzhgon mbrojtësin e Napolit

Faouzi Ghoulam është rikthyer në stërvitje pas lëndimit të dyfishtë në gju dhe Manchester United tashmë ka nisur ta vëzhgojë atë. Përfaqësuesi i Algjerisë ishte...

Legjenda e Barcelonës thotë se s’ka kurrfarë problemi nëse Neymar i bashkohet Realit

Legjenda e Barcelonës, Carles Puyol, ka pohuar se nuk sheh ndonjë problem me transferimin e Neymarit në Real Madrid nga Paris Saint-Germain. Përfaqësuesi brazilian e...

Interi futet në garë për talentin francez Tousart

Skuadra italiane Inter po dëshiron ta përforcojë mesfushën për edicionin e ardhshëm. Neroazzurët gjatë janarit kanë transferuar Rafinhan nga Barcelona por nuk do të ndalen...

EHF-ja vlerëson idenë e Kosovës për vazhdimin e turneut si “fitore të sportit ndaj...

EHF-ja vlerëson idenë e Kosovës për vazhdimin e turneut si “fitore të sportit ndaj politikës” Federata Evropiane e Hendbollit e ka falënderuar Kosovën për idenë...

Ndodh edhe kjo, avioni i letrës paraqitet në ndeshjen Rusi – Brazil

Një avion prej letre është paraqitur në ndeshjen Rusi – Brazil Derisa Rusia e humbi ndeshjen kundër Brazilit me rezultat 3-0, nuk ka munguar edhe...

EHF përjashton Serbinë nga kualifikimet

Federata Evropiane e Hendbollit ka marrë vendim të përjashtojë Serbinë nga kualifikimet për Kupën e Botës për grupmoshat deri në 20 vjet. Për shkaqe sigurie,...

Arrestohen 25 tifozë anglez, shkaktojnë trazira në Amsterdam

Tifozët anglez nuk rrinë rehat as për miqësore, policia holandeze arreston 25 prej tyre Policia holandeze ka marrë në mbajtje 25 tifozë të Kombëtares se...

Kosova U21 mbajti stërvitjen e radhës, telashe me lëndime

Pas paraqitjes së shkëlqyeshme në fitoren kundër Azerbajxhanit (2:0), Kombëtarja U21, sot, ka mbajtur seancë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e radhës...

Serbia mund të suspendohet për dy ndeshjet e ardhshme në hendboll

Kombëtarja e Serbisë U20 në hendboll për femra mund të suspendohet edhe për dy ndeshjet e ardhshme në turneun që po mbahet në Serbi...

Weather

Lajme

Kosova po bëhet me Qendër Astronomike

Disa objekte të hapësirës, shumë shpejt do të mund të vrojtohen edhe nga kosovarët. Kjo do të bëhet e mundur me ndërtimin qendrës së parë...

Veseli nderohet me një çmim në Stamboll

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit ekonomik nëpërmjet...

Serwer i bën analizë Platformës së Dialogut, tregon edhe për mungesat e këtij dokumenti

Analisti dhe Profesori i Menaxhimit të Krizave në Universitetin “John Hopkins”, Daniel Serwer, ka publikuar një analizë të dokumentit të “Platformës së Dialogut”, që...