Ballina Sport Faqe 3

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Mediat serbe raportojnë për Era Istrefin: Shqiptarja nga Kosova e hapë Botërorin

Lajmi se Era Istrafi do ta hapë Botërorin, u përhap shpejtë edhe në Serbi. Mediat serbe raportojnë për depërtimin e Era Istrefit në Kupën...

Neymar njofton PSG-në: Dua të transferohem në Real Madrid

Neymar dëshiron të transferohet në Real Madrid. Neymar i ka bërë të qartë klubit të Paris Saint-Germain se dëshiron të transferohet në Real Madrid. “Goal” ka...

Conte afër shkarkimit nga Chelsea

Drejtuesit e skuadrës londineze pritet të shkarkojnë nga detyra trajnerin Antonio Conte. Sipas mediumeve BeIN Sports dhe Premium Sport, një njoftim i shkarkimit mund të...

Barça e kërkon Blind

Delay Blind është duke u përcjell nga afër nga Barcelona Mbrojtësi që luan në shumë pozita nga Manchester United, nuk ka pasur minutazhen e duhur...

Willian ndryshon skuadër, mbetet në Premierligë

Manchester Unitedi është shumë i interesuar për ta transferuar sulmuesin e Chelseat, Willian, raporton Sky Sports. Jose Mourinho është i etur ta forcojë skuadrën pas...

Skandaloze: Prishtina ia uron titullin Dritës duke e akuzuar FFK-në për kurdisje të kampionatit

Prishtina e ka akuzuar presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrin, dhe bashkëpunëtorët e tij për, siç pohon, kurdisje të kampionatit të...

PSG i nis bisedimet me Lewandowskin

Paris Saint-Germaini i ka nisur bisedimet me sulmuesin e Bayern Munichut, Robert Lewandowskin, sipas L’Equipe de Soir. Gjiganti francez e ka vëzhguar nga afër sulmuesin...

Ylli i Kosovës drejt majave të Evropës

Kur Valon Berisha shënon dhe fillon të festojë golin, ai hap krahët e tij para gjoksit, sikur në një ekstazë, përhap gishtërinjtë dhe lëviz...

E duan Kosova dhe Shqipëria, ky është vendimi i Ajetit

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka shprehur dëshirën të afrojë në grupin kuqezi edhe vëllain e mbrojtësit Arlind Ajeti, Albianin. Sulmuesi 20-vjeçar është bërë...

ZYRTARE: Januzaj në listën preliminare të Belgjikës për Kupën e Botës

Aty mungon ylli i Romës, Radja Nainggolan. Adnan Januzaj është përfshirë në listën preliminare të Belgjikës për Kupën e Botës. Përzgjedhësi Roberto Martinez beson në aftësitë...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...