Ballina Sport Faqe 322

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Real Madridi, opsioni i vetëm i vërtetë i superyllit të Lazios

Real Madridi është klubi i vetëm që mund t’i afrohet çmimit të kërkuar nga Lazio për mesfushorin serb Sergej Milinkovic-Savic. Përfaqësuesi i Serbisë është vetëm...

Trajneri i Belgjikës flet pas fitores në Kupën e Botës

Roberto Martinez është deklaruar i lumtur me fitoren e Belgjikës në ndeshjen e parë të Kupës së Botës. Belgjika mundi 3:0 Panamanë në ndeshjen e...

Anglia starton me formacion të fortë kundër Tunizisë

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes në mes të Tunizisë dhe Anglisë Në këtë ndeshje Anglia është futur seriozisht dhe paraqitet me formacionin e saj...

Shënon prapë Belgjika, shënon prapë Lukaku

Belgjika ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Panamas. Është sërish Lukaku që ka shënuar për Belgjikën. Sulmuesi i Manchester United shënoi në minutën e 75’...

Hazard i thotë Real Madridit “eja dhe më merr”

Eden Hazard ka shprehur haptazi dëshirën e tij për t’iu bashkangjitur Real Madridit Lojtari i Chelseat është lidhur disa herë me një mundësi kalimi te...

Neymari kërkon nga gjyqtarët të bëjnë punën e tyre, ankohet për golin e Zvicrës

Edhe Neymari beson se është dashur të anulohet goli i Zvicrës, pasi Steven Zuber shtyu Mirandën para se të shënojë për 1-1. Neymar insiston se...

Di Maria dhe Xavi tregojnë se kush është futbollisti më i mirë i të...

Vetëm një ditë pasi Cristiano Ronaldo shënoi tre gola në ndeshjen kundër Spanjës, Lionel Messi humbi penalltinë vendimtare në ndeshjen që Argjentina barazoi 1-1...

Tifozët çeçen i dhurojnë 100 kg tortë Mohamed Salah për ditëlindje

Sulmuesi i Egjiptit nuk kaloi një ditëlindje të mirë teksa është mposhtur nga Uruguai në sekondat e fundit të takimit gjatë ndeshjes së parë...

Befason Pogba: Dje ishte si të luanim në këtë kontinent, e jo midis Rusisë

Paul Pogba ka përgëzuar tifozët e Australisë për atmosferën e krijuar dje. Ai tha që ndjehej sikur të luante në Australi e jo në Rusi,...

Leksion për dashurinë ndaj kombit, Ronaldo: Kur e veshi fanellën e Portugalisë…

"Unë jam një punëtor i vullnetshëm i kombit tim. Mbështetja e njerëzve është forca ime më e madhe". Pseudonimet për të thjesht kanë përfunduar dhe...

Lajme

FALËNDERIM

Falënderoj të gjitha medet në gjuhën shqipe që u dhanë hapësirë shkrimeve të mia lidhur me përpjekjet që të...

Ambasadori Kosnett shpreh ngushëllime për vdekjen e Arzana Krajës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka shprehur ngushëllime pas vdekjes së regjisores Arzana Kraja. Kosnett përmes profilit të...

Dëshmi të reja, serbë të vdekur votuan në zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë

Vazhdojnë të dalin dëshmi të reja se si serbë të vdekur figurojnë në listën e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit.