Ballina Sport Faqe 38

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Vojvoda: Do ta lëmë shpirtin në fushë për të shkuar në finale

Mërgim Vojvoda është deklaruar pas fitores historike të Kosovës në Ligën e Kombeve. Lojtari i Kosovës, Mërgim Vojvoda, ka thënë se do ta lënë edhe...

Pas ndeshjes, gazetarit të Azerbajxhanit i ndodhi e papritura

Pas ndeshjes, Kosovë – Azerbajxhan, është shkaktuar një tollovi në sallë e konferencave. Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se gazetarit të Azerbajxhanit i...

Thaçi për djemtë e kombëtares së Kosovës: Faleminderit që po na bëni krenarë!

Kosova është duke triumfuar ndaj Azerbajxhani me rezultat 3 me 0. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është gëzuar fitores së Kosovës ndaj Azerbajxhanit. Ai ka...

Zeneli i mrekullueshëm, shënon edhe golin e dytë

Kosova ka shënuar edhe golin e dytë kundër Azerbajxhanit Në minutën e 50’të te ndeshjes ka shënuar përsëri Zeneli me një supergol, pothuajse të njëjtë...

Shpërthen stadiumi “Fadil Vokrri”, Arbër Zeneli me projektil kalon në epërsi Kosovën

Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Azerbajxhanit qysh në minutën e dytë të takimit. Atmosfera e zjarrtë e 12 mijë të pranishmëve në stadium ishte...

“Dardanët” dalin në nxehje, gjithçka gati për ndeshjen

Lojtarët e Kombëtares së Kosovës kanë filluar që të dalin në nxehje Ata do të luajnë sonte ndeshjen e sezonit derisa nuk kanë humbur asnjë...

Tifozët fillojnë të futen në stadium, shikojeni çfarë po ndodh në ‘Fadil Vokrri’

Tifozët kanë filluar të futën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Kosova do të përballet me Azerbajxhanin në kuadër të ndeshjes së fundit në fazën e grupeve...

Azerbajxhani votoi kundër Kosovës në INTERPOL, sonte luan në Prishtinë

Njëra prej shteteve të shumta që sot dha votë kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL është edhe Azerbajxhani. Pikërisht sonte, kombëtarja e tyre do...

Dardanët gati për të ndihmuar Kosovën në ‘finalen’ ndaj Azerbajxhanit

Tifozët e Kosovës, Dardanët , janë gati për spektakël në ndeshjen e fundit ndaj Azerbajxhanit në Ligën e Kombeve. Kosova me fillim nga ora 20:45...

Gazetari i Azerbajxhanit: A e dini çfarë thonë për Kosovën në vendin tonë?

Trajneri Bernard Challandes dhe mesfushori Valon Berisha kanë mbajtur dje (e hënë) konferencën për shtyp për ndeshjen mes Kosovës dhe Azerbajxhanit. Ndeshja mes Kosovës dhe...

Weather

Lajme

Kosova fuqizon bashkëpunimin me Turqinë në fushën e shëndetësisë

Një delegacion i Ministrisë së Shëndetësisë ndodhet për vizitë zyrtare në Turqi. Delegacioni i Ministrisë së Shëndetësisë i udhëhequr nga Sekretari i përgjithshëm Dr. Naim...

Gashi: Takimi me Qeverinë e Bosnjës nuk është negociim për tarifën

Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, se Kosova i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Bosnje Hercegovinës...

Kur Vladimir Putin vizitoi Kosovën në vitin 2001

Mund të ju duket e pabesueshme, por udhëheqësi i Rusisë dhe një nga kundërshtarët më të mëdhenj të pavarësisë së Kosovës, Vladimir Putin ka...