Ballina Sport Faqe 74

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Gabimet e pafalshme të skuadrave italiane, nga Interi tek Juventusi…

Barcelona shkroi historinë në tregun e transferimeve, duke shpenzuar 160 milionë euro për Philippe Coutinhon. Braziliani me kalimin te Barcelona, u bë futbollisti i dytë...

Ylli i skuadrës së vetme që ka mposhtur City-in: Pres telefonatën e Guardiola-s

Mesfushori i Shakhtar Donetsk, Fred, ka zbuluar se do të ishte i gatshëm t’i bashkohej menjëherë Manchester City-it. Pep Guardiola, trajneri i “Qytetarëve”, pasi...

Historia e vajzës nga Tirana që kërkon të bëhet bodigarde: Është ëndrra ime

Një vajzë në Tiranë stërvitet rregullisht në sportet e rënda me qëllim që të plotësojë kushtet për të qenë një truprojë e mirë. Ajo...

Një talent shqiptar shkruan historinë e Interit

Mesfushori Ardit Rada, ka ngritur sot lart trofeun e Superkupës së Italisë për të rinjtë duke hyrë në historinë e skuadrës së Interit. Futbollisti...

Verdi gjithnjë e më afër Napolit

Simone Verdi është gjithnjë e më pranë Napolit.   Bisedimet mes drejtuesv napolitanë dhe homologëve të tyre të Bolognas kanë avancuar deri në atë pikë sa...

Ku do të shitet Dybala ? Drejtori i Juventusit jep përgjigjen që…

Me hapjen e merkatos së janarit të gjitha ekipet nxitojnë të përforcohen, por sipas drejtorit të përgjithshëm të Juventusit, Beppe Marotta, këtë sesion bardhezinjtë...

Bolt e ka seriozisht: “Në mars te Borussia Dortmund, Fergusson më premtoi…!”

Usain Bolt është gati të kurorëzojë ëndrrën e jetës së tij: të tentojë aventurën në futbollin profesionist. Kampioni olimpik në atletikë ka deklaruar për portalin...

Guardiola – Sanchez, shikoni çfarë ka ndodhur

Manchester City nuk dorëzohet për Alexis Sanchez. Pep Guardiola iu ka kërkuar drejtuesve të klubit transferimin e kilianit në jana. Guardiola ka hequr dorë nga mbrojtësi...

Xhudistët vazhdojnë të shkëlqejnë dhe të shtohen

Pa medalje në ngjarjen më të madhe, por prapë dukshëm para sportistëve të tjerë të vendit. Kështu mund të përshkruhet viti 2017 për xhudistët...

Formacioni me lojtarët më të shtrenjtë në historinë e futbollit

Barcelona ka tronditur tregun e transferimeve duke shpenzuar 160 milionë euro këtë afat të janarit. Katalanët s’janë kursyer aspak, duke i paguar Liverpoolit 160 milionë...

Weather

Lajme

Vetëvendosje i fton të gjitha partitë në tryezën e radhës, përveç Listës Serbe

Lëvizja Vetëvendosje do të jetë nikoqire e tryezës së radhës me partitë politike, e cila do të mbahet më 25 maj. Vetëvendosje konfirmoi se do...

VV-ja kërkon nga Thaçi të mos e emërojë Radomir Laban gjyqtar në Kushtetuese

Lëvizja Vetëvendosje, përmes deputetes Albulena Haxhiu, sot i ka dërguar letër zyrës së Presidentit të vendit, ku i ka kërkuar të mos e emërojë...

Jevtiq: Serbët e Kosovës po plaçkiten me qëllim që t’i braktisin pronat e tyre

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq ka thënë se vjedhjet e pasurisë nëpër fshatrat serbe në muajt e fundit po e ndalojnë kthimin...