Ballina Sport Faqe 92

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Verdi gjithnjë e më afër Napolit

Simone Verdi është gjithnjë e më pranë Napolit.   Bisedimet mes drejtuesv napolitanë dhe homologëve të tyre të Bolognas kanë avancuar deri në atë pikë sa...

Ku do të shitet Dybala ? Drejtori i Juventusit jep përgjigjen që…

Me hapjen e merkatos së janarit të gjitha ekipet nxitojnë të përforcohen, por sipas drejtorit të përgjithshëm të Juventusit, Beppe Marotta, këtë sesion bardhezinjtë...

Bolt e ka seriozisht: “Në mars te Borussia Dortmund, Fergusson më premtoi…!”

Usain Bolt është gati të kurorëzojë ëndrrën e jetës së tij: të tentojë aventurën në futbollin profesionist. Kampioni olimpik në atletikë ka deklaruar për portalin...

Guardiola – Sanchez, shikoni çfarë ka ndodhur

Manchester City nuk dorëzohet për Alexis Sanchez. Pep Guardiola iu ka kërkuar drejtuesve të klubit transferimin e kilianit në jana. Guardiola ka hequr dorë nga mbrojtësi...

Xhudistët vazhdojnë të shkëlqejnë dhe të shtohen

Pa medalje në ngjarjen më të madhe, por prapë dukshëm para sportistëve të tjerë të vendit. Kështu mund të përshkruhet viti 2017 për xhudistët...

Formacioni me lojtarët më të shtrenjtë në historinë e futbollit

Barcelona ka tronditur tregun e transferimeve duke shpenzuar 160 milionë euro këtë afat të janarit. Katalanët s’janë kursyer aspak, duke i paguar Liverpoolit 160 milionë...

Majlinda Kelmendi zbulon skandalin: Më kanë urdhëruar të më mposhtë një serbe që qeveritarët...

Xhudistja e njohur botërore me prejardhje nga Kosova, Majlinda Kelmendi, ka rënë në një hall të madh. Ajo në profilin e saj facebook ka treguar...

Messi jep lajmin e mirë për tifozët e Barcelonës

Lionel Messi është shumë i lumtur te Barcelona dhe nuk ekziston rreziku për largimin e tij nga Camp Nou.   Lionel Messi nuk planifikon të largohet...

Real Madridi ia ofron Interit sulmuesin Benzema?

Real Madridi thuhet se mund t’ia ofrojë Interit sulmuesin Karim Benzema si pjesë e marrëveshjes me Mauro Icardin. Klubi spanjoll është përfolur shumë për transferimin...

‘Ministrat e Kosovës rriten rrogat për kravata’, studentët paralajmëron protesta për uljen e bursave

Përfaqësues të organizatës studentore “Reforma”, kanë kundërshtuar vendimin e Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës për uljen e vlerës së bursës që ndahet për...

Weather

Lajme

Vozitje e çmendur me veturë të Qeverisë

Një veturë zyrtare është xhiruar teksa lëviz me një shpejtësi të madhe. Kallxo.com ka publikuar një video ku shihet një veturë zyrtare e Qeverisë së Kosovës...

Daut Haradinaj: Pusho i qetë plak, s’e ke pasë të lehtë me ne

Daut Haradinaj pas ceremonisë së varrimit të babait të tij, Hilmi Haradinaj, ka shkruar disa fjalë për të atin. Deputeti i AAK'së, Daut Haradinaj, ka...

Thaçi: Baca Hilmi kishte zemër të madhe atdhetare, vdiq në muajin e çlirimit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në tubimin komemorativ kushtuar Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Ramush Haradinaj. Thaçi ka thënë...