Ekspertët: Inteligjenca artificiale rrezikon të përdoret në mënyrë armiqësore

Ekspertët ndërkombëtarë kanë ngritur alarmin mbi rreziqet e një përdorimi armiqësor të inteligjencës artificiale (IA) nga shtetet që nuk respektojnë rregullat ndërkombëtare, kriminelët, terroristët,...

Këto gjëra duhet t’i fshini menjëherë nga Facebooku

Facebook di shumë gjëra rreth jush, shumica e tyre shihen edhe nga miqtë tuaj. Por, kjo ka një anë të errët. Shumica e informacionit që...

“Apple”, kujdes nga butoni indian që bllokon iPhone-n!

Armiku për iPhone, vjen nëpërmjet aplikacioneve si WhatsApp, iMessage ose edhe mail. Bëhet fjalë për një karakter indian, gjuha ‘telugu’ për saktësi, e cila...

Zbulohet supernova e vjetër 10.5 miliardë vjet

Astronomët sot kanë bërë të ditur se kanë zbuluar një shpërthim të madh kozmik të vjetër 10.5 miliardë dhe bëhet fjalë për supernovën më...

Rrjedhin fotografi të Ferrari 488 Pista para debutimit zyrtar (FOTO)

Ferrari do ta zbulojë veturën 488 Pista në Panairin e veturave në Gjenevë, për të cilin kanë rrjedhur disa fotografi nga një forum i...

Vetura e ardhshme elektrike e VW do të jetë pa timon (FOTO)

Volkswagen ka bërë të ditur se automobili elektrik nga familja I.D.- Vizzion Concept do të debutojë në panairin e veturave në Gjenevë, në fillim...

Në 25 vitet e ardhshme njerëzit nuk do të kryejnë 40 për qind të...

Në 25 vitet e ardhshme njerëzit nuk do të kryejnë 40 përqind të profesioneve të cilat ekzistojnë sot, dhe për atë është me rëndësi...

Shteti amerikan paralajmëron: Mos i përdorni këta telefona Android!

Një grup i agjencive të inteligjencës amerikane kanë shprehur shqetësimet e tyre për sigurinë e qytetarëve amerikanë të cilët janë duke përdorur telefonat kinez,...

Samsung shfaq kamerat e Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus (VIDEO)

Samsung është duke shpresuar se Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus do ta bëjnë dallimin në treg me kamerat e avancuara të cilat...

‘Shfaqet’ modeli më i avancuar nga Nokia deri më sot, Nokia 7+

Një fotografi e re që po qarkullon online shfaq modelin e ri të Nokia 7+, telefonin më të mirë të Nokia-së deri më sot. Pamja...

Weather

Lajme

Kujtim Shala: Haradinaj t’i prijë gjetjes së zgjidhjes, ta respektojë opozitën

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, ka kërkuar nga Haradinaj të jetë në krye të procesit për ta gjetur një zgjidhje për demarkacionin. Shala ka thënë...

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...