Twitter gjobitet me 30 000 euro pas një ankese të një kompanie franceze

Gjykata franceze dënoi gjigandin amerikan Twitter për ndryshim të kushteve të përgjithshme të përdorimit, njoftoi sot një shoqatë për mbrojtjen e konsumatorëve që e...

Lansohet Samsung Galaxy Note 9 – Gjithçka që duhet të dini (FOTO)

Samsung Note 9 tani është njoftuar zyrtarisht dhe Matt Swider nga TechRadar ka pasur disa përshtypje mbi pajisjen. Këtu janë mendimet e tij mbi...

NASA dërgon fluturake në afërsi të Diellit

Agjencia kozmike amerikane (NASA) është në fazën përfundimtare me përgatitjet për lansimin e fluturakes, mision i së cilës do të jetë t’i afrohet Diellit,...

A rrezikohet një krizë ekonomike nga dominimi i tregjeve prej teknologjisë?

Gjigantët e “Silicon Valley” kanë marrë kryesinë e “Wall Street”, sikurse tregon rritja e vetëtimshme e “Apple” duke kaluar nivelin e 1 000 miliardë...

Risia e Whatsapp, së shpejti me pagesë dhe me limit kohor. Ja kush i...

“Whatsapp” është një ndër aplikacionet më të përdorur për të komunikuar. Së fundmi ka dhënë një lajm të rëndësishëm për të gjitha bizneset, duke...

Organizata e Kujdesit Europian KUJDES: Mos i jepni fëmijës suaj orë smart

Orët Smart për fëmijë zakonisht kanë për qëllim të ndihmojnë prindërit të ndihen të lehtësuar që fëmijët e tyre të jenë të sigurtë kur...

Rrezatimi i celularit dëmton kujtesën e adoleshentëve, sipas shkencës

Prej kohësh ka patur spekulime nëse fusha elektromagnetike me frekuencë të lartë (RF-EMF) ka ndikim te njerëzit, dhe nëse po cilat janë ato. Gjithnjë e...

Facebook ‘down’/ Bllokohet rrjeti social më i madh në botë

Prej  orës 18:00 janë vërejtur probleme me funksionimin e rrjetit më të madh, Facebook, duke lënë pa akses miliona përdorues. Rrjeti më i madh social...

1000000000000 dollarë – Apple arrin vlerën rekorde

Gjiganti amerikan i informatikës, “Apple”, i famshëm për revolucionin që ka sjell në botën e telefonave dhe të tabletave, u bë sot kompania e...

Apple i afrohet vlerës rekord prej 1.000 miliardë dollarëve

Grupi informatik amerikan “Apple” u rrit me më shumë se 5% sot në “Wall Street” pas rezultateve të gjykuara të qëndrueshe një ditë më...

Weather

Lajme

Lëvizja për Bashkim paraqet qëndrimet për dialogun Kosovë-Serbi

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati sot do të mbajë konferencë për medie. Në këtë konferencë ai do të paraqes qëndrimet për negociatat...

FBI jep alarmin: Hackerat gati aksionin për të zbrazur bankomatët

FBI ka paralajmëruar bankat për një sulm nga hackerat këtë fundjavë. Ata synojnë të vjedhin sasi të konsiderueshme parash duke sulmuar sistemet informatike të...

Bien temperaturat kthehet shiu, moti për ditët në vazhdim

Të martën pas temperaturave të larta, dita përfundoi me shi në shumë vende të Kosovës.Të mërkurën do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe...