Samsung lanson telefonin e parë me katër kamera, Galaxy A9

Samsung sapo ka lansuar telefonin e fundit të rangut mesatar – Galaxy A9, dhe kjo është ajo që gjigandi i teknologjisë së Koresë së...

Izraeli nga viti 2030 ndalon veturat me naftë dhe benzinë

Ministria e Energjisë e Izraelit ka njoftuar një plan për të eliminuar automjetet me benzinë dhe motorët me naftë nga trafiku në këtë vend...

Sa kosovarë të pasur vozisin Ferrari

Veturat ‘Ferrari’ të cilat njihen për shpejtësinë dhe çmimet e larta të cilat posedojnë në treg, vështirë që mund t’i hasesh në rrugën tona. Sipas...

Facebook-u mbyll qindra faqe nga frika e dezinformimit

Facebook njoftoi të enjten mbylljen e 559 faqeve dhe 251 profileve që nuk kanë respektuar rregullat e tij kundër spam, përfshirë ”kompanitë e reklamave”...

Ky është superjahti 265 milionë dollarë që bëhet i padukshëm (VIDEO)

Imagjino! Ju udhëtoni në një superjaht ,ndërsa dukeni sikur jeni në ajër. Një superjaht 264 milionë dollarë që kthehet i padukshëm për çdo njeri...

“Viktimat” e Facebook nuk do mbrohen nga kompania

Të premten rezultoi që 14 milionë përdoruesve ju ishte vjedhur informacioni i të dhënave nga hakerat. Kjo përfshinte vendndodhjen, historinë e kërkimeve , informacione...

Veturat nga koha e Jugosllavisë qarkullojnë ende në Kosovë

Veturat të prodhuara në kohë të ish-Jugosllavisë janë ende në qarkullim në rrugët e Kosovës. Zastava Koral gjithashtu e shitur si Yugo është prodhuar më...

Janë vjedhur të dhënat e 29 milionë llogarive në Facebook

Të dhënat e 29 milionë llogarive të përdoruesve janë vjedhur në sulmin më të madh të hakerave në Facebook në historinë e këtij rrjeti...

Facebook sërish në telashe me BE, 1.6 miliardë USD gjobë për shkeljen e privatësisë

Komisioni i Mbrojtjes së të Dhënave në Irlandë, ka hapur një hetim ndaj Facebook, për nxjerrjen e të dhënave që ka ndikuar mbi 50...

Apple pritet të shfaq vlerat e shitjeve të iPhone Xs më 1 nëntor

Disa vjet më parë, Apple përjetoi rënien e parë në shitjet e iPhone. Ka shumë arsye që mund të kenë kontribuar për këtë, siç...

Weather

Lajme

Statusi i viktimës së dhunës seksuale u njihet 144 personave prej 780’ve sa kishin...

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë konfliktit të fundit në Kosovë , deri më tani ka pranuar...

Haradinaj thotë se Ushtria e Kosovës do të jetë si çdo ushtri e botës

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se ushtria e Kosovës nuk e ka asnjë element më të vogël në mandat se sa ushtritë...

Dukagjin Pupovci: Prej vitit 2000 KEC ka marrë donacione mbi 10 milionë euro për...

Njëri prej udhëheqësve të një organizate joqeveritare, Dukagjin Pupovci, ka thënë se prej pasluftës deri më tash kanë marrë donacione në vlerë prej më...