OKB: Facebook është shndërruar në një bishë në Mianmar

Hetuesit e Kombeve të Bashkuara akuzuan rrjetin social Facebook për “rol vendimtar” në nxitjen e urrejtjes ndaj myslimanëve Rohingya në Mianmar. Një nga pjesëtarët e...

BE e gatshme për rrjetin 5G

Vendet e Bashkimit Evropian (BE) kanë nënshkruar një marrëveshje për të liruar frekuencat të cilat do të përdoren për shërbimet 5G për 20 vitet...

Stresi për telefonin më i madh se ai për punën

Shumica e njerëzve në ditët e sotme jetojnë me frikën se baterisë së telefonit do mbarojë. Frikë e tillë është konsideruar tepër stresues për njerëzit...

Apple së shpejti kompania e parë me vlerë 1 trilion dollarë

Gjiganti i teknologjisë Apple është kompania e parë që mund të bëhet me vlerë prej 1 trilion dollarësh. The Guardian raporton se një garë e...

Samsung dhe Red Bull sfidojnë përdoruesit të ‘Shikojnë Pamjen e Madhe’ në një video...

Videoja përmban veprime të jashtëzakonshme nga skateborderi legjendar Pedro Barros për shikuesit që t’i shijojnë në televizorët QLED me ekran të madh. Samsung Electronics Co.,...

BMW Mini elektrik do të prodhohet në Kinë

Gjiganti gjerman BMW do të prodhojë versionin elektrik Mini në Kinë, në bashkëpunim me partnerin lokal Great Wall Motors. Të dyja kompanitë pritet të dakordohen...

Samsung shfaq para kohe modelin e ri të Galaxy J2

Samsung Galaxy J2 (2018) nuk është zyrtar në kuptimin tradicional të fjalës, por shfaqja për të është në faqen e Samsung – të kompletuar...

Në 25 vitet e ardhshme njerëzit nuk do të kryejnë 40 për qind të...

Në 25 vitet e ardhshme njerëzit nuk do të kryejnë 40 përqind të profesioneve të cilat ekzistojnë sot, dhe për atë është me rëndësi...

Aston Martini legjendar pritet të shitet për 12 milionë euro (FOTO)

Aston Martin e vitit 1961 mund të bëhet shumë shpejt makina më e shtrenjtë britanike që shitet në Europë. Së shpejti ky mjet klasik do...

Ja pse nuk duhet lënë laptopi në karikim shumë gjatë (VIDEO)

Kamera e sigurisë e vendosur brenda një apartamenti ka filmuar momentin që një laptop i vendosur në karikim ka shpërthyer nga nxehtësia e madhe. Një...

Weather

Lajme

VV dhe Policia ia ndalojnë hyrjen në NPB, kryeshefit Hajdar Hoxhës të PSD’së

Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike Banesore në Prishtinë. Ushtruesit të detyrës së Kryeshefit...

Ky është gazetari serb që po e kërkon Vucic, jeton në Kosovë

Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur aktakuzë në Beograd. Por Maksimovic...

16 arsye për të vizituar Kosovën sipas ‘Sweedishnomad’

Kosova është një vend i vizituar nga turistët e huaj por jo në masë të madhe. Por ueb-faqja, swedishnomad ka realizuar një shkrim të...