Anonymous Albania sulmon Ramën: I kemi vjedhur e-maile private

Grupi i hakerave “Anonymous Albania” ka reaguar sërish, ndërsa këtë herë ka sulmuar kryeministrin Edi Rama. Në një mesazh në faqen e tij të...

Vidhen 1.4 miliardë fjalëkalime

Hakerët gjithmonë kërkojnë për lidhjen më të dobët për të fituar shpejt qasje në llogaritë tuaja online. Përdoruesit e internetit zakonin e ripërdorin të njëjtin fjalëkalim...

“Ringjallja” e Panterës

RES Design ka rikrijuar supermakinën legjendare De Tomaso Pantera me emrin e ri Project Panther. E bazuar te Lamborghini Huracan, Project Panther do të bëhet...

Ferrari kryeson në fitimet financiare, edhe pse ka më shumë se një dekatë pa...

Në vitet e fundit Red Bull dhe Mercedes kanë dominuar botërorin e Formula 1. Në periudhën 2010-2013 ishte skuderia austriake ajo që iu imponua...

BlackBerry liron çmimin e Keyone Black Edition

Kur BlackBerry Keyone Black Edition u lansua në Kanada, telefoni i famshëm kushtonte  799 dollarë kanadez.   BlackBerry ka zbritur tani çmimin e telefonit në Kanada....

Zuckerberg humbet 3.3 miliardë dollarë pas ndryshimeve të fundit në Facebook

Shefi i rrjetit social më të madh në botë, Mark Zuckerbergut, ka humbur 3.3 miliardë dollarë (2.71 miliardë euro) të vlerës së tij 76.4...

Ford Focus RS kundër Audi SQ7 (VIDEO)

Edhe pse nuk janë të të njëjtit nivel, ky krahasim ndërmjet një veture të shpejtë me naftë dhe tjetrës me benzinë është interesant. Top Gear...

Instagram ka 800 milionë përdorues aktiv

Deri në fund të shtatorit të vitit 2017, Instagram ka arritur 800 milionë përdorues aktiv mujor, nga 600 milionë që kishte në dhjetor të...

Telefoni i ardhshëm i Sony Xperia vjen me dy kamera të përparme

Deri më tani, tashmë kemi zbuluar se telefoni i ardhshëm Sony Xperia XA2 Ultra po mban numrin e modelit H4233, dhe tani kemi imazhe...

Franca ndalon përdorimin e telefonave në shkollë, “nxit fëmijët të luajnë jashtë”

Ministri i Arsimit në Francë, Jean-Michel Blanquer, tha se masa, e cila u diskutua në manifestin zgjedhor të Presidentit Emmanuel Macron, do të nxiste...

Weather

Lajme

Qeveria i jep leje Vuçiqit për të vizituar Kosovën

Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme. Këtë e ka konfirmuar për...

Sholtes: Shfuqizimi i Gjykatës Speciale izolon Kosovën

Intervistë ekskluzive me Igor Sholtes, raportues i posaçëm i PE për Kosovën. Ai kërkon që të mos shfuqizohet ligi për Gjykatën Speciale dhe të...

Haradinaj i huton këshilltarët, ia fut vrap në shesh

Kryeministrin Ramush Haradinaj jemi mësuar ta shohim duke vrapuar në natyrë dhe nëpër bjeshkë Por këtë zanat ai nuk e harron as kur është në...