Kia ka shitur mbi pesë milionë njësi të modelit Sportage SUV (FOTO)

Brenda 25 vitesh, janë shitur në mbarë botën mbi pesë milionë Sportage SUV. Para 25 vitesh, Kia ishte prodhues i vogël edhe për tregun e...

Zuckerberg kërkon publikisht falje, por kjo nuk mjafton

"Ju premtoj se do punojmë më mirë në të ardhmen," shkroi drejtori ekzekutiv i Facebook Zuckerberg në gazeta. Por falja me shkrim me sa...

Zuckerberg nuk do t’u përgjigjet ligjvënësve britanikë

Javën e kaluar, Zucerberg kishte kërkuar falje për gabimet që ka bërë Facebook-u dhe ka premtuar se do të ndërmarrë masa më të ashpra...

A e dini pse u krijua interneti?

Në një periudhë relativisht të shkurtër, ky entitet i padukshëm ka revolucionarizuar mënyrën se si shumica e njerëzve jetojnë. Por pse u zbulua interneti...

Qetësohuni! Perandoria e “like”-ve, zor se mund të tronditet

Eleminimi i aplikacionit të Facebook-ut nga celulari juaj – apo edhe nëse bëni një harakiri në rrjetin social – mund të jetë një lloj...

A është normale ta kontrollojmë celularin 100 herë në ditë?! Ja nga çfarë vuajmë!

Po ti sa herë në ditë e kontrollon celularin? 100 herë? Mos u shqetëso se nuk je vetëm, shumica e përdoruesve të telefonave të...

Nokia e famshme 3310 mund t’ju bëjë me shumë para

Nëse keni ende një telefon “Nokia3310” apo një playstation të vjetër në shtëpi mund të mërrni deri në 2 mijë euro, kështu që kontrolloni...

Bëhuni gati: Po vjen fundi i mbretërimit nga Facebook dhe Google!?

Fareed Zakaria Kur të kthejmë kokën pas në 2017-ën, mund ta shohim si momentin e fundit të besimit të pakushtëzuar tek industria teknologjike. Zbulimet mbi...

Elon Musk “zhduk” kompanitë e tij nga Facebook

Pasi humbi miliarda dollarë në bursë nga shpërthimi i skandalit të “Cambridge Analytica”, Facebook po humbet edhe përdoruesit e tij. Premtimi është premtim dhe Elon...

SUV-i më i shtrenjtë në botë që i ngjan makinës së Batmanit (FOTO)

SUV-i më i shtrenjtë në botë ka dalë në shitje, duke bërë që pasanikët të nisin garën për të futur në garazhin e tyre...

Weather

Lajme

Shefes së BE-së i vazhdohet mandati, qëndron në Kosovë edhe 20 muaj

Këshilli i Bashkimit Evropian ka zgjatur mandatin e Përfaqësueses Speciale në Kosovë, Nataliya Apostolova, deri më 29 shkurt 2020. “Mandati i Nataliya Apostolovës si Përfaqësuese...

VV dhe Policia ia ndalojnë hyrjen në NPB, kryeshefit Hajdar Hoxhës të PSD’së

Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike Banesore në Prishtinë. Ushtruesit të detyrës së Kryeshefit...

Ky është gazetari serb që po e kërkon Vucic, jeton në Kosovë

Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur aktakuzë në Beograd. Por Maksimovic...