Turkish Cargo transporton “makinën më të shpejtë në botë”

Turkish Cargo, ka transportuar nga Dubai për në Toronto të Kanadasë “Devel Sixteen”, e cila cilësohet si “makina më e shpejtë në botë”, transmeton...

Lista me 20 smartfonët më të mirë

Është shumë e vështirë për të renditur smartphonet më të mirë, veçanërisht kur duhet të marrësh në konsideratë qindra preferenca dhe mendime të ndryshme...

Interneti te të rinjtë, një rrezik serioz

Nga viti 2016, 150 fëmijë dhe adoleshentë në Shqipëri kërkuan ndihmë pasi u ka ndodhur një ngjarje e rëndë në internet. Sipas Qendrës për Mbrojtjen...

Samsung dhe Red Bull sfidojnë përdoruesit të ‘Shikojnë Pamjen e Madhe’ në një video...

Videoja përmban veprime të jashtëzakonshme nga skateborderi legjendar Pedro Barros për shikuesit që t’i shijojnë në televizorët QLED me ekran të madh. Samsung Electronics Co.,...

Microsoft tani vlen më shumë se Google

Microsoft ka kaluar Google (Alphabet) në vlerësimin e tregut për herë të parë në tre vjet. Microsoft tani vlerësohet në 753 miliardë dollarë, ndërsa...

YouTube ndalohet në këtë shtet për një muaj

Një gjykatë egjiptiane e lartë ka vendosur që YouTube duhet të ndalohet për një muaj në vend. Ndalimi vjen pasi faqja e internetit priti një...

Samsung hap qendrat globale të IA në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Rusi (Foto)

Përveç Qendrave në Kore dhe SHBA, Samsung Research operon pesë Qendra IA në të gjithë botën të dedikuara për të eksploruar potencialin e plotë...

Hakerët rusë po hedhin viruse në Windows 10

Fansat e Windows 10 janë vënë në gatishmëri për një softuer me qëllim të keq që mund të ngadalësojë kompjuterët e tyre deri në...

iPhone-at e rinj do të mbushen tri herë më shpejt

Apple do të prezantojë disa nga modelet e reja iPhone në shtatorin të këtij viti. CharheLab, duke iu referuar burimeve brenda kompanisë, raporton se modelet...

Youtube prezanton një shërbim të ri muzike më 22 Maj

Për shërbimin premium të shfaqjeve origjinale, Youtube do të tarifojë edhe 2 dollarë më shumë. Youtube tha ditën e Mëkure se do të lançonte një...

Weather

Lajme

VV dhe Policia ia ndalojnë hyrjen në NPB, kryeshefit Hajdar Hoxhës të PSD’së

Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike Banesore në Prishtinë. Ushtruesit të detyrës së Kryeshefit...

Ky është gazetari serb që po e kërkon Vucic, jeton në Kosovë

Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur aktakuzë në Beograd. Por Maksimovic...

16 arsye për të vizituar Kosovën sipas ‘Sweedishnomad’

Kosova është një vend i vizituar nga turistët e huaj por jo në masë të madhe. Por ueb-faqja, swedishnomad ka realizuar një shkrim të...