Telefon të palueshëm apo telefon të mençur? Cila është zgjidhja?

Telefoni i palueshëm Alcatel Go, i cili ka GPS dhe aftësi për foto dhe video, është 20 $ dhe ka jetëgjatësi të baterisë prej...

Pentagoni zbulon planin sekret që kishte për zbulimin e UFO-ve

Pentagoni pranoi për herë të parë ekzistencën e një programi të paklasifikuar për hetimin e UFO-ve.   Programi i nisur në vitin 2007 ishte ndërprerë pesë...

iPhone të ardhshëm kanë nevojë për bateri më të mëdha

Aplikacionet intensive të resurseve do të kërkojnë bateri më të mëdha në smartphonet Apple. Jeta e baterisë do të rritet paksa. Analisti i Apple, Ming-Chi...

Amazon gati me konkurrentin e YouTube

Rivaliteti i Amazon me Google mund të ashpërsohet edhe më shumë, pasi gjiganti i “e-commerce” po përgatit në fshehtësi një konkurrent të Youtube. Në fillim...

‘Apple’ përfundon në gjyq. Çfarë ka ndodhur?

Gjërat për kompaninë ‘Apple’ nuk po shkojnë edhe aq mirë. Së fundmi dy përdorues të saj e kanë hedhur në gjyq me arsyetimin se...

Varësia nga lojërat së shpejti në listën e sëmundjeve mendore

Çrregullimet mendore që vijnë nga lojërat së shpejti do të klasifikohen si kusht i shëndetit mendor për herë të parë. Klasifikimi Ndërkombëtar i Sëmundjeve është...

Çfarë domethënie kanë shkronjat ‘AMG’ te Mercedesi?

AMG është divizion i performancave të larta në automjetet Merecedes-Benz. AMG angazhon në mënyrë të pavarur inxhinierë, prodhon dhe personalizon automjete të Benz-it. Modelet AMG, siç...

Facebook ka gjetur një mënyrë të re për luftimin e lajmeve të rreme

Facebook po bën disa ndryshime në mënyrën se si ajo merret me lajmet e rreme. Më parë çdo lajm që dyshohej se ishte i...

Taksat për makinat luksoze, këto janë automjetet që përfshihen pas 1 janarit!

Paketa e fundit Fiskale e miratuar nga Kuvendi dhe që hyn në fuqi në një pjesë të mirë të ndryshimeve më 1 janar 2018...

‘Njeriu Elektrik’ vjen në kryeqytet

Ekipi i Tirana Last Mile, ju fton në datë 27 dhjetor, ora 19.00, në Galerinë Tirana Last Mile, në Tirana Business Park, në një performancë artistike përtej të sotmes.   Nëpërmjet...

Weather

Lajme

Kujtim Shala: Haradinaj t’i prijë gjetjes së zgjidhjes, ta respektojë opozitën

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, ka kërkuar nga Haradinaj të jetë në krye të procesit për ta gjetur një zgjidhje për demarkacionin. Shala ka thënë...

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...