Samsung prezanton kamerën e re të dyfishtë

Kamerat e dyfishta po sjellin eksperienca të reja dhe emocionuese të fotografive në pajisjet mobile,” tha Ben K. Hur, zëvendës president i marketingut të...

Ford është duke krijuar vetura plotësisht autonome të policisë (VIDEO)

Këto vetura do të jenë në gjendje të lëshojnë vërejtje dhe të shkruajnë gjoba. Nëse kryeni shkelje të rënda, këto vetura të automatizuara do të...

McLaren Senna i ri – prej 0 në 100 km/h për 2.8 sekonda (FOTO)

McLaren Senna ka 789 kuaj fuqi dhe është i aftë që shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë ta arrij për 2.8 sekonda...

Policia kineze në ‘Mission Impossible’: pajiset me syzet që identifikojnë personat në kërkim

Teksa qindra milionë kinezë përgatiten të udhëtojnë për pushimet e Vitit të Ri Hënor, policia ka shtuar një mjet tjetër në arsenalin e saj...

Kështu mund ta kuptoni nëse dikush ju ka fshirë nga Instagrami

Nëse keni qenë në një moment ku provoni dhe shikoni postimet e ndonjë prej miqve tuaj, por nuk jeni në gjendje të hyni në...

Syzet e para në botë që filmojnë 360 gradë, ja si funksionojnë

Ndërsa realiteti virtual po bëhet gjithnjë e më popullor, po shfaqen edhe lloje të ndryshme kamerash 360-gradëshe për konsumatorët. Më të veçantat janë një...

LG largohet nga tregu më i madh në botë

Megjithëse LG ka prezantuar të ardhura rekord prej 55.4 miliardë dollarëve vitin e kaluar, duke shënuar një rritje prej 10.9 për qind në krahasim...

Porshe do të shpenzojë gjashtë miliardë euro për zhvillim të automjeteve hibride dhe elektrike

Prodhuesi gjerman i automobilave sportiv Porshe publikoi dje se do ta rrisë dyfish investimin në elektrifikim të ofertës kompletuese deri në vitin 2020, sipas reagimeve të...

Një kofshë pule për të mbrojtur celularin (Foto)

Mbrojtëset e celularëve janë të shumëllojshme, por fantazia e një kompanie ka shkuar përtej të imagjinueshmes, duke nxjerrë në treg një mbrojtëse që nuk...

Miliarderi e çon veturën e tij në Mars

Themeluesi i Tesla, Elon Musk ka postuar në rrjetet sociale një animacion mahnitës, duke zbuluar se si ai do të nisë sot makinën e...

Weather

Lajme

S’ka para për shujta të policëve

Ramush Haradinaj, për ditën e bajramit, i kishte qerasur disa policë me byrek, por Shefi i Qeverisë nuk po gjen para për t’ua siguruar...

Rrëfimi i gazetarit serb: Të dyshuarit për vrasjen e Ivanoviqit janë në Veri

Një gazetar nga Serbia ka rrëfim të veçantë rreth vrasjes së Oliver Ivanovicit në Mitrovicë. Stefan Cvetkovic, thotë se po heton rastin tash e sa...

Vdes ish-kryetari i Komunës së Vushtrrisë

Në moshën 79 vjeçare është ndarë nga jeta profesori Hajzer Krasniqi, ish kryetar i Komunës dhe drejtuesi shumëvjeçar i LDK-së në Vushtrri. Lajmin për...