Facebook ka informacionet e ndieshme të mbi 40 për qind të popullsisë evropiane

Sipas direktivave të Bashkimit Evropian me anë të General Data Protection Regulation, kompanitë nuk mund të shfrytëzojnë të dhënat e përdoruesve për nevoja specifike,...

Ndryshimi i madh i WhatsApp që mund t’ju fundosë, do t’ju marrë para

WhatsApp ka vendosur të bëjë një ndryshim të madh, që mund t’ju kushtojë shumë para nëse nuk jeni të kujdesshëm. Aplikacioni më i popullarizuar i...

Canon sjell dy fotoaparat të ri EOS 2000D DSLR dhe M50

Canon ka prezantuar dy fotoaparat të ri – modelet EOS 2000D DSLR dhe EOS M50. Pajisjet janë të pozicionuara si fotoaparat për fillestar, të cilët...

Çudia, në Shqipëri ka më shumë celularë se sa njerëz

Rreth 3.5 milionë shqiptarë janë përdorues të rregullt të telefonisë celuare që tregon një rritje me 3.8% në krahasim me tremujorin e fundit të...

Pas krijimit, aeroplani më i madh në botë vetëm një hap larg ngritjes në...

Aeroplani më i madh në botë është një hap më afër fluturimit të parë pas kalimit të një tjetër momenti të rëndësishëm. Me emrin Stratolaunch,...

Makinat më të veçanta që mund të keni parë (foto)

Disa njerëz bëjnë gjëra të çmendura për të personalizuar makinat e tyre. Nga Mercedesi i mbuluar me 300 mijë gurë Swarovski, te makinat në formë...

6 profesionet që do zhduken nga revolucioni dixhital dhe teknologjia

Sa më shumë inteligjencë artificiale, aq më shumë shërbime online. Janë të shumtë sektorët profesionalë të cilët kërcënohen nga zhdukja për shkak të zhvillimit...

Ja pse IPhone i juaj fiket në të ftohtë

Përdoruesit e iPhone në temperaturat minus që kanë mbizotuar këto ditë, kanë raportuar se pajisjet e tyre janë fikur papritur. Edhe pse telefonët janë të...

Avioni i parë nuklear, mund të fluturojë nga Londra në Nju Jork për tre...

I dizajnuar në formën sy hapur është përpjekja për të revolucionarizuar linjën e avionëve supersonik dhe ambiental. Aeroplani me ngjashmëri kozmike i thirrur si HSP...

Samsung Galaxy S9+ merr më shumë se 30 shpërblime në Kongresin Botëror Mobile

Samsung sapo ka njoftuar se një nga telefonat e saj më të mirë të krijuar ndonjëherë, Galaxy S9 + ka fituar titullin “Pajisja më...

Weather

Lajme

Prokurimi publik me zhvillime të reja për transparencë më të madhe

Risi të shumta janë prezantuar në fushën e prokurimit publik në Kosovë, me qëllim të lehtësimit të procedurave të aplikimit, rritjes së transparencës, dhe...

Komandanti i KFOR-it: Ushtria e Kosovës u bë në kohën e gabuar

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo D'Addario është deklaruar rreth themelimit të ushtrisë së Kosovës. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo...

Thaçi deklarohet për takimin e sotëm me Vuçiqin në OKB

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e ku do të...