Ky është çmimi i modelit të ri HTC U11 Plus

HTC U11 Plus do të një telefon me çmim të lartë si në Evropë ashtu edhe në SHBA për shkak të mungesës së disponueshmërisë. Ky...

Apple i ka gati dy modele të reja të iPad

Apple ka paralajmëruar lansimin e dy modeleve të reja të iPad. Modelët A1893 dhe A1954 pritet të prezentohen në mes të muajit prill. Njëri nga...

Ora që do të punojë 10 mijë vjet

Kompania ‘Amazon’ ka marrë përsipër ndërtimin e një ore gjigande e cila mendohet se do të punojë 10,000 vjet si një simbol i të...

ARKit i Apple “ringjall” Samarën, vajzën e “The Ring”

Në shtator të vitit të kaluar, Apple hodhi në treg së bashku me sistemin e fundit iOS të iPhone edhe ARKit, një aplikacion me...

Google heq përgjegjësinë për vjedhjen e fotove

Në një përpjekje për të mos stimuluar piraterinë e imazheve, Google ka përditësuar motorin e saj të kërkimit. Gjiganti amerikan i teknologjisë ka “zhdukur” butonin...

Kompania kineze që qëndron pas Volvos bëhet aksionarja më e madhe te Mercedesi

Kompania kineze Geely e cila ka në pronësi Volvon, ka blerë aksione me vlerë 9 miliardë dollarë në kompaninë amë të Mercedes-Benzit, Daimler. Si rezultat...

Shpiket në Japoni ekrani LED që gjen përdorim në mjekësi

Një ekran tejet i hollë, i lakueshëm si një garzë, që mund të ngjitet në sipërfaqen e dorës për të marrë dhe dërguar mesazhe....

Mercedes-AMG kapet teksa testohej i mbështjellë me ‘flakë’ (FOTO)

Mbështjellja është pëlqyer shumë, duke u kërkuar të jetë një prej pamjeve zyrtare. Herën e fundit që është parë Mercedes-AMG TG Coupe me katër dyer...

Volkswagen shmang grevën dhe bllokimin e prodhimit, por i duhet të paguajë (FOTO)

Punonjësve iu shpaguhet këmbëngulja, rroga e tyre do të ritet për 4.3 për qind Gjatë muajit të kaluar, është prodhuar se punonjësit e kompanive BMW...

Kujdes nga vajzat e panjohura dhe joshëse nga Facebook!

Mashtrimet në internet janë shndërruar në format më të shpeshta, ku për një kohë të gjatë shumë persona nga mbarë bota kanë ra pre...

Weather

Lajme

Dy muaj nga taksa, a po rrezikohet miqësia me SHBA-të?

Janë bërë dy muaj që kur Qeveria e Kosovës, ka vendosur taksë 100 për qind për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e...

Takohen Vuçiq dhe Merkel, flasin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të takohet nesër me kancelaren gjermane, Angela Merkel, me të cilën, siç bëri ai të ditur, do të...

Respektimi i kuotës gjinore, sfidë për paritë politike në Kosovë

Para pak ditësh, Lëvizja Vetëvendosje ka zgjedhur kryesinë e re në Qendrën e saj në Prishtinë. Përbërja gjinore e kësaj kryesie është gjysma të gjinisë...