Rrjet social për ata që kanë ankthe dhe vuajnë nga depresioni

Të gjithë ata që kanë probleme mendore, më nuk do të vuajnë vetëm.   Është një rrjet social, që po përpiqet t’i bëjnë bashkë vuajtësit e...

Tesla larg objektivave për prodhimin e ‘Modelit 3’

Kompania “Tesla” duket se është shumë larg objektivave të prodhimit. Të mërkurën, prodhuesi i makinave elektrike shpërndau dërgesat për tremujorin e katërt të vitit...

Samsung shfaq para kohe modelin e ri të Galaxy J2

Samsung Galaxy J2 (2018) nuk është zyrtar në kuptimin tradicional të fjalës, por shfaqja për të është në faqen e Samsung – të kompletuar...

Instagram ka 800 milionë përdorues aktiv

Deri në fund të shtatorit të vitit 2017, Instagram ka arritur 800 milionë përdorues aktiv mujor, nga 600 milionë që kishte në dhjetor të...

Zuckerberg buzëqesh: Sa kushton një like?

Nuk është sekret se Facebook po bën para për të cilat ne vetëm mund të ëndërrojmë.   Megjithatë, ia vlen të pyesësh se nga fiton Facebook...

Pekini dëshiron të ndërtojë parkun e biznesit të AI për 1.76 miliardë euro

Kina vazhdon të investojë shumë në inteligjencën artificiale dhe tani po ndërton një park biznesi. Ka për të zgjidhur deri në 400 kompani AI.   Kryeqyteti...

Prezantohet BMW 750Li i ri në Abu Dhabi (FOTO)

BMW Abu Dhabi Motors është duke prezantuar në Abu Dhabi modelin e saj të ri BMW 750Li xDrive me eksterier me ngjyrë të kaltër...

Samsung agresiv, dy supercelularët e rinj Galaxy S9 e S9 Plus përgatiten për prodhim

Samsung po përgatitet për një goditje të re në tregun e telefonisë celulare, më herët nga sa ishte menduar. Lajmet nga Korea e Jugut...

Mania e tepruar për videogames mund të klasifikohet si sëmundje mendore nga OBSH

Është i njohur preokupimi i prindërve për fëmijët që preferojnë më tepër të luajnë me videogames në vend që të dalin e të luajnë...

Weather

Lajme

Vozitje e çmendur me veturë të Qeverisë

Një veturë zyrtare është xhiruar teksa lëviz me një shpejtësi të madhe. Kallxo.com ka publikuar një video ku shihet një veturë zyrtare e Qeverisë së Kosovës...

Daut Haradinaj: Pusho i qetë plak, s’e ke pasë të lehtë me ne

Daut Haradinaj pas ceremonisë së varrimit të babait të tij, Hilmi Haradinaj, ka shkruar disa fjalë për të atin. Deputeti i AAK'së, Daut Haradinaj, ka...

Thaçi: Baca Hilmi kishte zemër të madhe atdhetare, vdiq në muajin e çlirimit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në tubimin komemorativ kushtuar Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Ramush Haradinaj. Thaçi ka thënë...