Taksat për makinat luksoze, këto janë automjetet që përfshihen pas 1 janarit!

Paketa e fundit Fiskale e miratuar nga Kuvendi dhe që hyn në fuqi në një pjesë të mirë të ndryshimeve më 1 janar 2018...

‘Njeriu Elektrik’ vjen në kryeqytet

Ekipi i Tirana Last Mile, ju fton në datë 27 dhjetor, ora 19.00, në Galerinë Tirana Last Mile, në Tirana Business Park, në një performancë artistike përtej të sotmes.   Nëpërmjet...

5G ka arritur të përfundojë standardin e parë të shërbimit. Aktiv në fundin e...

Në zhvillim prej kohësh, standardi i parë 5G është finalizuar zyrtarisht nga 3GPP, organizata e cila menaxhon standardet celulare.   Arritja e një marrëveshjeje për mënyrën...

1000$? IPhone X nuk kushton me të vërtetë kaq

Një analizë e “Tech Insights” ka dalë në përfundimin se modeli i ri i Apple ka një kosto prodhimi prej 357.5 dollarë dhe me çmimin prej 999 dollarësh,...

Padi kundër ‘Apple’, akuzohet për vjedhje të logos

Kompania kineze Kon, cila merret me prodhimin e veshjeve, ka ngritur një padi kundër Apple me pretendimin se kjo e fundit ia ka vjedhur...

Xiaomi Redmi 5 Plus zëvendëson Note 5

Sipas forumit MIUI, Xiaomi Redmi 5 Plus do të mbetet telefoni i vetëm i kompanisë me ekran të madh.   Xiaomi pritet të largojë shenjën “Note”...

Weather

Lajme

Kosova synon të themelojë Gjykatë Speciale për korrupsion

Kosovës pritet t’i shtohet edhe një Gjykatë Speciale, kësaj radhe për trajtimin e lëndëve të korrupsionit. Të paktën, ky është zotim i ministrit të Drejtësisë,...

Thaçi shkon në Hagë, në vendin ku funksionon Gjykata Speciale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkuar sot në Hagë - për ta mbajtur nesër një ligjeratë atje. I pari i vendit do të ligjërojë...

Shi dhe rrufe, moti për javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të ketë reshje të shiut, dhe rrufe lokale. “Vendi ynë...