Ndërpriten për sot kërkimet për dy policët e zhdukur, vazhdojnë nesër

Njësia e shpëtim-kërkimit të FSK-së ka përfunduar për sot kërkimet për dy policët e zhdukur në Lepenc. Këtë e ka konfirmuar kapiteni Haki Hertica. Ndërprerja e...

Pas funeralit të gruas, George H W Bush në kujdes intensiv

Ish Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H W Bush, është në kujdes intensiv për shkak të një infeksioni. Gjendja e tij shëndetësore...

Manastir: 33 gra të dhunuara fizikisht, po aq burra në mënyrë psikike

33 gra vitin e kaluar kanë denoncuar në polici se u janë shkaktuar lëndime trupore, dhe po aq meshkuj kanë treguar se janë dhunuar...

Suspendohet njëri nga dy policët që u rrahën mes vete në veri të Mitrovicës

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK), sot në orët e hershme të mëngjesit ka pranuar një informacion lidhur më përfshirjen e dy zyrtarëve policorë në...

Dalin shënimet e ish-drejtorit të FBI-së, Comey

Shënimet që ish-drejtori i FBI-së, James Comey mbajti pas disa takimeve vitin e kaluar me Presidentin Donald Trump, dolën në media pasi u lëshuan...

“Haradinaj ka të drejtë, shqiptarët janë shqiptarë ndërkaq identitetet fetare ndryshojnë”

Historiani e shkrimtari, Jusuf Buxhovi tha se Haradinaj ka të drejtë kur thotë se shqiptarët janë shqiptarë. Buxhovi tha se zanafilla e faktit që shqiptarët...

Mogherini i bën bashkë Haradinajn dhe Kryeministren e Serbisë në Shkup

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, janë takuar në Shkup. Takimi mes tyre dhe gjashtë kryeministrave të Ballkanit Perëndimor...

Basha i “zhvesh” Ramës bluzën e kombëtares

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka ftuar të mbajnë të dy së bashku fanellën kuq e zi, ndërsa Basha është përpjekur t’i zhveshi...

Rrëzimi i Assadit apo armët kimike – Cili ishte qëllimi i sulmeve në Siri?

Sulmet e sotme ajrore në Siri kanë nxitur reagime të ashpra. Kina, Rusia dhe Irani në njërën anë, kurse Amerika, Franca, Britania, Turqia e shtete...

Këto janë pronat e uzurpuara në Prishtinë. Pse Shpend Ahmeti nuk i dërgoi në...

Mijëra prona të Komunës së Prishtinës vazhdojnë të jenë të uzurpuara që nga pas lufta. Ndërkohë, Komuna shpesh bije në hall se ku ta...

Weather

Lajme

Gjykatësi i Kushtetueses keqpërdori mijëra euro, kontrabandues i naftës e mallrave tjera në Serbi

Më 28 maj të 2007, Prokuroria Speciale në Beograd kishte ngritur aktakuzë ndaj 28 personave përfshirë edhe Radomir Llabanin, i treti për nga pesha...

Veseli në Tiranë: E ardhmja demokratike e rajonit në BE, varen nga të kuptuarit...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot ishte pjesë në ceremoninë e lutjeve të mëngjesit në Tiranë. Veseli thotë se si në të kaluarën,...

Lumezi thotë se e gjithë dosja e Astrit Deharit ka shkuar në Zvicër

Rasti i ish- aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit, që ndërroi jetë në burgun e Prizrenit, tashmë është dërguar për superekspertizë në shtetin e Zvicrës,...