Aprovohet padia e ish-mësimdhënësit, Komuna e Fushë Kosovës obligohet t’ia kompensojë pagat pas pensionimit

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka aprovuar kërkesëpadinë e ish-mësimdhënësit Ibush Qyqalla, i cili ka kërkuar nga Komuna e Fushë Kosovës kompensimin...

Përfaqësuesja e Përhershme e BB: Pse u përkeqësua renditja e Shqipërisë në të bërit...

Flet Maryam Salim, Përfaqësuesja e Përhershme e Bankës Botërore në Shqipëri Shqipëria u rendit në vendin e 82-të në...

Ideja e bashkimit të Doganës dhe Administratës Tatimore, drejt dështimit

Projeksionet për bashkimin e Administratës Tatimore dhe Doganës në Agjencinë e të Hyrave të Kosovës po shkojnë drejt dështimit.

SHBA-ja vazhdon ta ruaj naftën në Siri

Pesë autoblinda dhe 2 kamionçina «Pick-Up» të ushtrisë amerikane kanë patrulluar në një itinerar rreth 40 km të gjatë ndërmjet qytezës Kahtaniye...

Thaçi mbi raportin e DASH-it: Kosova do të luftojë pa kompromis radikalizmin, terrorizmin e...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i gëzuar për lavdëratat që ka adresuar në drejtim të Kosovës, Departamenti Amerikan i Shtetit...

Qeveritë të spiunuara përmes Whatsapp-it

Përmes shërbimit të mesazhit, Whatsapp sipas një agjencie lajmesh janë përgjuar qeveri dhe ushtri në të paktën 20 vende të botës. Një...

Çka duhet të bëjë Kosova që ta fitojë liberalizimin më 2020-n?

As ky fundvit nuk pritet t’ua sjellë kosovarëve liberalizimin e vizave, pasi përpos Gjermanisë asnjë nga shtetet tjera të BE-së nuk është...

Tirana “blindohet” për ndeshjen ndaj Francës, 1600 policë në gatishmëri

E gjithë vëmendja sportive në vendin tonë është përqendruar në vizitën e radhës të kampionëve të botës në Shqipëri.

Juve kërkon yllin e Realit, që pëlqehet shumë nga Sarri

Juventus janë të gatshëm të bëjnë një përpjekje tjetër për të nënshkruar me yllin e Real Madrid, Isco. Tuttosport...

Njeriu i AAK-së që po merr tender në mënyrë të dyshimtë në Komunën e...

Biznesmeni nga Rahoveci, Tahir Balaj i cili është i afërt me partinë e Ramush Haradinaj, kohë pas kohe po merr tender në...

Lajme

Maliqi ka një teori pse LDK’ja nuk i fitoi zgjedhjet e 6 tetorit

Në zgjedhjet e 6 tetorit përparësia e Lëvizjes Vetëvendosjes ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës ishte se qytetarët kanë dashur ta çojnë në...

Përfaqësuesit e shoqërisë civile dhe Ministri i Mjedisit përplasen për ndërtimin e hidrocentraleve

Në emisionin Pressing në T7 është zhvilluar një debat për ndërtimin dhe operimin e hidrocentraleve mes Ministrit të Ambientit dhe përfaqësuesve të...

Shtatë ankesa në Gjykatën Supreme, 72 orë për të vendosur

Momentalisht në Gjykatën Supreme janë adresuar shtatë ankesa që kanë të bëjnë zgjedhjet e 6 tetorit. Gjykata Supreme pritet të vendos edhe...