Ekonomia franceze pritet të tkurret për 11% këtë vit

Ekonomia franceze pritet të tkurret 11 për qind këtë vit, një shifër më e keqe se vlerësimet e mëparshme për një rënie...

Minutat e fundit të jetës së George Floyd, vdekja e të cilit ndezi protestat...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përfshirë nga protestat mbarëkombëtare, pas vdekjes së një burri afrikano-amerikan, pas një arresti policor.

​Shqipëri, nisin aplikimet për subvencionet në bujqësi

Në Shqipëri nga dje kanë nisur aplikimet online për subvencionet në bujqësi për vitin 2020 përmes portalit E-Albania. Gjatë...

Hapja e çerdheve, gëzim i madh për prindërit

Tani janë duke e pastruar tepihun e fundit. Krejt kjo për shkak se po bëhen gati për t’ia filluar punës, pas vendimit...

Qeveria italiane s’bën kompromis: Dy javë izolim nëse infektohet një lojtar

Komiteti Teknik dhe Shkencor i Ministrisë së Shëndetësisë në qeverinë italiane e ka bërë të qartë se as lojtarët s’përbëjnë përjashtim nga...

Meksika shënon rekord të viktimave të Covid-19 për 24 orë

Gjatë 24 orëve të kaluara, Meksika i ka regjistruar 501 të vdekur nga koronavirusi. Kjo ishte shifra më e lartë ditore e...

Kryeziu i LVV’së: Thaçi ta lë presidencën e të futet në zgjedhje

Marrëdhëniet mes presidentit, Hashim Thaçi e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti po shkojnë vetëm duke u acaruar, tash kur brenda tri ditëve...

Ky është coveri i bukur i sapo ardhur nga Arshik Miftari & V2

"Më shkuan të gjitha" kështu quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga artisti shkupjan Arshik Miftari së bashku me grupin e...

Serie A rifillon së shpejti… ky është protokolli i ri

Ministri italian i sportit, Vicenzo Spadafora, është optimist për vazhdimin e Serie A. Lojtarët janë rikthyer në qendrat stërvitore...

Rusia regjistron më tepër se 8000 raste të reja me COVID-19

Rusia ka publikuar statistikat e 24 orëve të fundit me COVID-19. Rusia regjistroi 8,849 raste të reja me COVID-19...

Lajme

Ministria e Jashtme ua mundëson kalimin kosovarëve të bllokuar në kufirin Slloveni-Kroaci

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës përmes një njoftim adresuar medieve, ka njoftuar se të gjithë shtetasit e Kosovës të bllokuar...

Selmanaj përqesh Kurtin: S’ka me neve “Vjen Elezi, shkon Lumezi”

Zëvendëskryeministri i ri i Kosovës, Driton Selmanaj, ka folur për programin e Qeverisë Hoti për sistemin e drejtësisë në Kosovë.

Studentët rivendosin flamurin e UÇK’së në objektin e Qeverisë

Organizata Demokracia Studentore me disa invalidë të luftës çlirimtare e kanë rivendosur flamurin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili është larguar...