Franca kërkon që qeveria e re ta heqë taksën: Duam një takim Kosovë –...

Franca e sheh si të rrezikshme mbetjen në status-quo të situatës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kështu ka thënë sot ambasadori francez në...

Albin Kurti takohet me përfaqësuesin e koalicionit Vakat

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti është takuar sot me ministrin në detyrë të Zhvillimit Rajonal Rasim Demir që njëherësh përfaqëson koalicionin Vakat.

Gjykatat amerikane detyrojnë mijëra njerëz të punojnë pa pagesë

Sipas një hulumtimi, gjykatat në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara i detyrojnë rreth 100 mijë njerëz të kryejnë pa pagesë shërbime...

A ishte ushtria e Kosovës në veri sot?

Në veri të Republikës së Kosovës sot Policia e shetit ka zhvilluar një aksion të gjerë nga i cili kanë mbetur të...

Policia në Koshare gjen 4050 bimë narkotike të gjata deri në tri metër e...

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanë shkatërruar 4050 bimë narkotike të gjata nga një metër deri në tri metër e gjysmë...

Aksident në Dollc të Klinës, shkaktohet kolonë

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Pejë, saktësisht në fshatin Dollc të Klinës Dëshmitarë nga...

GAP: Institucionet shpenzuan rreth 20 milionë € për telefona, karburante e mëditje për udhëtime

Mëditjet për udhëtimet zyrtare brenda dhe jashtë shtetit përbëjnë një shumë të majme të shpenzimit të parasë publike. Po ashtu, miliona euro...

“Qyteti i ndaluar” në zemër të Evropës

Thellë brenda një pylli me pisha në Gjermaninë lindore, një statujë e Leninit ruan një ndërtesë me ngjyrë limoni që i ka...

Ana Brnabiq komenton helmin në zarfet që erdhën nga Serbia

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq duke komentuar rastin e ndërprerjes së numërimit të votave nga Serbia pas rastit me zarfet që shkaktuan alergji...

ISHKP: Nëntë zyrtaret e KQZ-së kishin kruarje dhe vjellje

Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë dhe Klinika Infektive, kanë njoftuar se nëntë zyrtaret e Komisionit Qendror Zgjedhor, kishin kruarje të...

Lajme

AGK: Gazetarët më meritorët në zbardhjen e rasteve të dhunës së pandëshkuar

Në konferencën ndërkombëtare “Java për të Drejtat e Viktimave të Krimit”, pjesë e panelit ishte edhe Kryetarja e Bordit të Asociacionit të...

Afër 30 mijë vota me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara pa...

Komisioni Qendror Zgjedhor nëpërmjet një njoftimi ka treguar se cili është numri i votave me kusht dhe i atyre të personave me...

Kryetari i Rahovecit, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi përmes një postimi të bërë në Facebook ka treguar se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale.