Komuna ku LDK-ja dhe Vetëvendosje kanë veç tri vota dallim

KQZ është afër të përfundojë procesin e numërimit të votave në nivel vendi. Si rëndom, komunat e veriut janë...

Numërimit po i afrohet fundi, kaq vota u shpallën të pavleshme nga KQZ-ja

Teksa KQZ po i afrohet fundit të numërimit të votave, gradualisht po rritet edhe numri i fletëvotimeve të pavleshme.

Këta janë numrat e deputetëve që kanë siguruar LVV-ja, LDK-ja, PDK-ja e AAK-ja në...

Kur kanë mbetur edhe më pak se 2 për qind të votave për t’u numëruar, në rezultatet e publikuara në faqen zyrtare...

Politikani nga Vojvodina i gëzohet fitores LVV-LDK: Urime për kosovarët

Politikani serb, Nenad Canak, i cili njëherit drejton edhe Partinë Socialdemokrate të Vojvodinës, ka përgëzuar qytetarët e Republikës së Kosovës për pjesëmarrjen...

Një qytetar nga Rahoveci dërgohet në stacion policor, dyshohet për fotografim të votës

Në një qendër të votimit në Rahovec ka pasur dyshime se një votues e ka fotografuar votën. Menjëherë pas...

Kurti kërkon seancë për shpërbërjen e Kuvendit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se Kuvendi i Kosovës urgjentisht duhet të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme dhe...

QKUK njofton se së shpejti do të furnizohen me Rezonancë të dytë dhe CT...

Qendra Klinike Universiatare e Kosovës ka njfotuar se së shpejti do të furnizohen me Rezonancë të dytë dhe CT të re.

Blerimi Latifi reagon për performancën e Fjolla Morinës: Mos e paragjykoni Drenicën, për një...

Këshilltari i Kryetarit të Kuvendit, Blerim Latifi ka reaguar përmes Facebookut rreth koncertit të mbajtur mbrëmë në Skenderaj të organizuar nga Qendra...

KFOR’i dhuron pajisje të IT’së për Policinë e Kosovës

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, të cilët do të ofrojnë një...

Bashkatdhetarët të shqetësuar me gjendjen politike pas dorëheqjes së Haradinajt

Kuvendi i Kosovës ka mirëpritur bashkatdhetarë të mërkurën dhe të enjten, të cilët kanë vizituar hapësirat e të këtij institucioni në kuadër...

Lajme

Kurti e thotë mendimin e tij për deklaratën e Edi Ramës që i quajti...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i ftuar në një intervistë ne Syri Vizion që po transmetohet në T7.

Kurti flet për Enver Hoxhën

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i ftuar në një intervistë ne Syri Vizion që po transmetohet në T7.

Albin Kurti tregon se si ndodhi aksidenti në Tiranë dhe çfarë lëndime mori

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i ftuar në një intervistë ne Syri Vizion që po transmetohet në T7.