Chelsea 5-0 Huddersfield, notat e lojtarëve

0
34

Chelsea ka arritur të fitojë me rezultat të thellë 5-0 ndaj Huddersfield Toën në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të të Ligës Premier.

Blutë e Londrës kanë arritur t’i kthehet fitores në kampionat pas dy humbje turpëruese radhazi duke e mposhtur thellë Huddersfieldin.

Golat në këtë fitore të ekipit të Maurizio Sarrit u shënuan nga Gonzalo Higuain (16′, 69′), Eden Hazard (45+, 66′) dhe David Luiz (89′).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte ylli belg Hazard, i cili u vlerësua me notë maksimale 10.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për sulmuesin Elias Kachunga që u notua me 5.3.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here