Covid sot: Shifrat ngelen të larta, 737 infektime të reja dhe 13 humbje jete

0
29

Përditësimi i situatësë së Koronavirusit sot në Shqipëri:

Sipas buletinit ditor të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë konstatuar këto shifra të infektimit me koronavirus:

Të infektuar të rinj           737 persona

Të vdekur                               13 persona

Të shëruar                         414 persona

 Testime gjithsej               2.470 persona

Në përgjithësi, situate e koronavirusit dhe gjendja në spitale është si më poshtë:

Të infektuar gjithsej     32.196 persona

Të  shëruar                      15.469 persona

Të infektuar  aktivë        16.042    perona

Humbje  jete                        685 persona

Gjendja në spitale është si më poshtë:

Të shtruar gjithsej    në spitale      443 persona

Terapi intensive                                 10 persona

Në intubim                                           5 persona

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here