Deputeti Arbër Ademi takoi ambasadorin francez, Timonie

0
34

Deputeti i BDI-së, njëherit kryetari i Komisionit parlamentar për Çështje Evropiane, Arbër Ademi sot ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin francez Kristijan Timonie!

Ademi ka falënderuar ambasadorin Timonie për të gjithë kontributin dhe mbështetjen e t’ij ndaj RMV-së.

Gjithashtu, Ademi dhe Timonie kanë diskutuar edhe për thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve si dhe përkushtimin e Maqedonisë së Veriut për tejkalimin e gjitha sfidave deri në arritjen e qëllimit, atë të integrimit të plotë në familjen evropiane.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here