Digjen dy shtëpi në Klinë

0
75

Të enjten është raportuar se një person në fshatin Klinafc të Klinës, derisa kishte ndezur disa mbeturina, zjarri është zgjeruar dhe kishte përfshirë dy shtëpi të pa banuara.

Njësitë përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarri.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

“Me 13.02.2020 është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar derisa kishte ndezur disa mbeturina, zjarri është zgjeruar dhe kishte përfshirë dy shtëpi të pa banuara. Njësit përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e  ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarri.  Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here