Disenjatori nga Kosova shkëlqen në Festivalin e Filmit në Venecia

0
63

Ai është një disenjator i zoti dhe si duket një ndër të vetmit në fushën e tij me origjinë shqiptare që ishte këto ditë në Venecia. Dihet se atje u mbajt Festivali i Filmit dhe mes shumë yjeve i pranishëm ishte edhe personazhi i modës nga Kosova Mr.Rex. Disenjatori kosovar ka dëshmuar edhe njëherë shkëlqimin e tij në tapetin e kuq e ku ai ka qenë shoqëruar nga ish missi e sot doktoreshë Arta Kamberi ku u dalluan për veshjen e tyre por edhe treguan dashurinë e tyre për botën e filmit. Mund të themi se Mr.Rex është i vetmi disanjer shqiptar që merr pjesë në evente kaq të mëdha botërore.https://www.instagram.com/p/CiVj8fGqhdF/?igshid=MDJmNzVkMjY%3D&fbclid=IwAR0B5b6FbedHGin4KjWNWa-F8c3oTsX5V4BMbd8yVP0cNImulMp1DqeEygQ

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here