Fiksohen në Spanjë, “El Clasico” për Lautaro Martinez

0
26

Lautaro Martinez është një nga sulmuesit më në formë për momentin në Europë, një futbollist më shumë potencial për të cilin kanë filluar të shprehin interes klubet më të mëdha në kontinentin e vjetër. Nuk është një sekret që për sulmuesin argjentinas ka shfaqur interes të hapur Barcelona, me anë të drejtorit sportiv, Eric Abidal, lajmi i ri sipas mediave spanjollë është përfshira e Real Madrid.

Marca
Marca

Sipas të përditshmes “Marca”, Reali po ndjek me interes dhe nga larg situatën e Martinez. Problemi më i madh është se në grupin aktual që Zidane ka në dispozicion janë 3 ekstrakomunitar, Vincius, Rodrygo, Militao ndërsa sezonin e ardhshëm do ti bashkohet edhe Reiner, duke e dërguar në katër. Me Martinez do të plotësohej numri i lejuar, pra kjo është një tratative e cila duhet të studiohet me kujdes.

Mundo

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here