Gent Cakaj takohet me ambasadorin izraelit në Shqipëri, diskutohet për Kosovën

0
21

Ushtruesi i detyrës së Ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj sot ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler.

Në këtë takim është diskutuar për rëndësinë e njohjes së Kosovës nga ana e Izraelit.

Cakaj e ka quajtur këtë veprim si hap madhor dhe se hap horizonte të reja mes Kosovës dhe Izraelit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here