Hamza: Enver Hoxhaj do t’i marr mbi 100 mijë vota

0
69

Tre kandidatë për deputet do t’i shohim në përballjen e tyre në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Avdullah Hoti nga LDK, Albin Kurti nga Lëvizja Vetëvendosje si dhe Enver Hoxhaj nga PDK.

Por është pikërisht Bedri Hamza nga  Partia Demokratike e Kosovës i cili deklaroi se Hoxhaj do t’i marr mbi 100 mijë vota në zgjedhjet e parakohshme.

Gjatë debatit që po zhvillohet në Rubikon, Hamza tha se Hoxhaj do të dal si kandidat shumë i votuar në këto zgjedhje.

“Jam i bindur që cilindo opsion mbi 100 mijë vota do t’i ketë. Ka një frymë në PDK e ka strukturën e organizuar deh shtrirjen e mirë në terren dhe ka me pas rezultat të mirë në këto zgjedhje”, shtoi ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here