Imazhet nga shpërthimi i Bejrutit: Çifti kapin pamjet e tmerrshme të shpërthimit nga ballkoni i tyre

0
62

Një çift që besuan se po filmonin një aksident të tmerrshëm në portin e Bejrutit kanë kapur momentin e shpërthimit dhe mbijetuan.

Pamjet e tmerrshme besohet të jenë më të afërtat e marra gjatë shpërthimit shkatërrues në kryeqytetin Liban, i cili vrau më shumë se 145 njerëz, plagosi mijëra dhe la shumë të pastrehë, transmeton lajmi.net.

Shpërthimi u bë kur një zjarr ndezi 2,750 ton nitrat amoniumi që autoritetet lanë në një depo për gjashtë vjet.

Në video, çifti, Imad Khalil dhe Lena Allama fillojnë të regjistrojnë teksa shohin një zjarr të shpërthejë në depo në portin e qytetit, me tym të zi që shpërthen nga çatia.

Ndërsa vëzhgojnë zjarrin, Lena thotë: “Kështu që për fat të keq, shpresojmë që asgjë nuk i ndodhi askujt”.

Atëherë ka një shpërthim të vogël, dhe si duket fishekzjarret qëllojnë nga çatia e ndërtesës me një tingull të ulët.

E pasigurt nëse është e sigurt të jesh jashtë në ballkonin e saj, Lena i thotë burrit të saj të futet brenda në apartament, kështu ata i mbijetuan këtij shpërthimi edhe pse ishin shumë afër vendit të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here