Kandidati i AAK-së për Vushtrrinë: E them në mënyrë eksplozive, absolut jam model gjerman

Lutfi Bilalli, kandidat i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Vushtrri, ka thënë në Magazinën Lokale në Klan Kosova se ai është një kandidat për kryetar komune që ndjek një model gjerman të qeverisjes.

Bilalli edhe e ka sqaruar se çfarë nënkupton me “modelin gjerman”.

“Gjermanët i kanë tri pika; saktësinë, disiplinën dhe dhënien e hakut”.

“Bash e them në mënyrë eksplozive se jam model gjerman”, ka deklaruar Bilalli.

Posto nje koment

Please enter your comment!
Emri juaj ketu