Keni dhimbje dhëmbi? Ja si ta ndaloni menjëherë

0
200

Keni dhimbje te dhëmbëve dhe nuk jeni mirë ? Ja si ta ndaloni për pak kohë dhimbjen e dhëmbëve? Nëse keni dhimbje të dhëmbëve, vendosni një fetë të qepëve në dhëmbë. Dhimbja do të zhduket menjëherë.

Gjithçka që duhet të bëni është që ta lini fetën e qepës për disa minuta në dhëmb.

Arsyeja për këtë është shumë e thjeshtë. Qepët kanë përmbajtje anti-septike dhe anti-inflamatore

Pasi kafshoni një qepë, ajo lëshon lëngun e saj në gojën tuaj, ku përmes këtij lëngu ju mund të luftoni me sukses çdo inflamacion dhe baktere të dëmshme.

Në të njëjtën kohë zvogëlon edhe dhimbjen.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here