Kryhet edhe takimi Mustafa -Osmani me Grenell

0
12
FILE -- In this Tuesday, May 8, 2018 the U.S. Embassador in Germany, Richard Allen Grenell during his akkreditation by German President Frank-Walter Steinmeier at the Bellevue palace in Berlin, Germany. (AP Photo/Michael Sohn, file)

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafës e kandidates për kryeministre nga kjo parti, Vjosa Osmani, raporton T7.

Përveç përfaqësuesve të LDK-së, Grenell fillimisht u takua edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçin dhe me të parin e VV-së, Albin Kurtin, me të cilët u bë e ditur se diskutuan për dialogun Kosovë-Serbi.

Grenell gjatë ditës do të takohet edhe me liderë tjerë në Kosovë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here