Kurti bashkë me pesë zyrtarë të VV-së të enjtën udhëtojnë për në Turqi

0
40

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti pritet që me 20 qershor të qëndrojë në Turqi.

Ai është ftuar të merr pjesë në universitetin e Stambollit “İstanbul Üniversitesi”.

Me vete Albini do t’i marrë disa deputetë të partisë së tij dhe  një kryetar komune.

Bëhet fjalë për Albulena Haxhiun, Fitore Pacollin, Mytaher Haskukën, Arben Vitinë si dhe Arbër Vokrrin.

Takimi mbahet të enjten nga ora 14:00.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here