Kurti takohet me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, ja çfarë thotë për takimin

0
100

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në ditën e fundit të Konferencës së Sigurisë në Munih, është takuar me Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu.

Kurti thotë se Turqia është një partner i rëndësishëm rajonal.

“Turqia është një investitor i madh në Kosovë dhe një partner rajonal i rëndësishëm”, ka shkruar Kurti rreth takimit.

“Jam i kënaqur që u takova me Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu gjatë ditës time të fundit në Konferencën në Siguri në Munih” shtoi Kurti në rrjetin social Tuitter. /Express/  

Albin Kurti@albinkurti

#Turkey is a significant investor in #Kosova and an important regional partner. Pleased to meet with foreign minister of #Turkey @MevlutCavusoglu during my last day at #MSC2020

View image on Twitter

1618:57 PM – Feb 16, 2020Twitter Ads info and privacy31 people are talking about this

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here