Ky super sulmues do të zëvendësojë Higuainin te Juventus

0
11

Gabriel Jesus karrierën mund ta vazhdojë në Serie A.

Juventus janë të interesuar të nënshkruajnë me sulmuesin e Manchester Cityt, Gabriel Jesus, si një zëvendësim për Gonzalo Higuain, raporton Calciomercato.

Higuain duket i destinuar të largohet nga ‘Allianz Arena’ gjatë kësaj vere, dhe trajneri Maurizio Sarri nuk dëshiron të lihet pa një sulmues.

Synimi i parë i Juventusit mbetet Jesus, i cli ka shënuar 10 gola në 24 ndeshje këtë sezon.

Gonzalo Higuain në rast largimi, nuk përjashtohet për një rikthim në La Liga apo në Argjentinë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here