Maqedoni/ 140 raste të reja me COVID-19, 134 persona janë shëruar dhe 4 kanë humbur jetën

0
35

Në 24 orët e fundit janë bërë 1507 testime dhe janë regjistruar 140 raste të reja të covid-19 në:

– Shkup 43

– Kumanovë 10

– Dibër 3

– Shtip 4

– Prilepi 9

– Tetovë 12

– Strugë 7

– Veles 2

– Bitola 3

– Ohër 1

– Kavadarci 3

– Gostivar 9

– Gjevgjeli 2

– Strumicë 11

– Kriva Palanka 1

– Radovish 2

– Kochani 5

– Makedonski Brod 1

– Vinicë 3

– Delçevo 2

– Sveti Nikole 3

– Kërçovë 2

– Resen 2

4 persona kanë ndëruar jetë, një pacient nga Prilepi (71), nga Tetova (73), nga Gostivari (63) dhe një pacient nga Shkupi (64).

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 134 paciate të shëruara nga:

– Shkup 66

– Kumanovë 8

– Shtip 9

– Prilepi 7

– Tetovë 8

– Veles 3

– Bitola 3

– Ohër 1

– Gostivar 8

– Gjevgjeli 1

– Strumicë 1

– Kochani 2

– Probistip 2

– Makedonski Brod 3

– Pehçevo 1

– Delçevo 5

– Sveti Nikole 5

– Negotino 1

Deri më tani janë bërë gjithsej 164.639 testime covid-19. Asnjë testim brenda ekranit.Numri i përgjithshëm i covidit të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15694, numri i pacientëve të shëruar është 13128, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1920.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here