Maqedoni/ 7 të vdekur dhe 234 raste të reja me COVID-19

0
33

Ministria e Shëndetësisë informon se sipas të dhënave të Institutit për Shëndet Publik në 24 orët e fundit janë bërë 1 208 testime ndërsa janë regjistruar 234 raste të reja me koronavirus.


Instituti për Shëndet Publik ka njoftuar se 274 pacientë kanë arritur të fitojnë betejën kundër KOVID-19.
Shtatë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit si pasojë e komplikimeve me KOVID-19.
Që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë janë diagnostifikuar 103.020 raste me koronavirus, 91 507 të shëruar dhe 3 144 të vdekur.
Numri i rasteve aktive është 8 369. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here