Maqedoni/ 9 të vdekur dhe 51 raste të reja me COVID-19

0
26

Ministria e Shëndetësisë në RMV informon se në 24 orët e fundit janë bërë 755 testime për coronavirus, ndërsa janë regjistruar 51 raste pozitive.

Prej tyre në Shkup-25, Prilep-9, Kavadar-7, Strumicë-2, Strugë-2, Kumanovë-1, Shtip-1, Veles-1, Koçan-1, Kërçovë-1 dhe Dellçevë-1.

Nga MSH thonë se kanë ndërruar jetë edhe nëntë pacientë tjerë, të cilët kanë qenë pozitiv për coronavirus.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 308 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 97.101, prej të cilëve 87.960 janë shëruar, ndërsa 2.998 kanë ndërruar jetë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here